• Обновено
Osteo Bi-Flex Заеднички Здравје Обложени Таблети Тројно Сила - 80ct, Пакување од 2

Osteo Bi-Flex Заеднички Здравје Обложени Таблети Тројно Сила - 80ct, Пакување од 2

Оценката:
DEN 767.76

Тековен
Во магацинот.

Osteo Bi-Flex Тројно Сила Caplets се револуционерна формула која содржи глукозамин, хондроитин и МСМ, како и уникатна меѓународни патент состојка 5-Loxin Напредни.Преземање на 5-Loxin Напредни покажува подобрување во заеднички удобност во рок од 7 дена.** 5-Loxin Напредни, глукозамин и комерцијален Заеднички Shield форма динамична комбо да им помогне на : промовирање на мобилноста, обновување на рскавицата, одржување на здрав сврзното ткиво.* Само 2 лесно да се проголта caplets помогне да се заштитат ' рскавица и помогне со досадни одблесокот-up прозорци додека обновување на мобилната компоненти во рамките на зглобовите.* *Овие наводи не се проценети од страна на Прехрамбената и Лекарската Администрација.Овој производ не е наменет да дијагностицира, третира, лечи или спречување на било која болест. **Овој извештај е врз основа на два човечки студии на 5-Loxin Напредно користење на субјективни мерки во која учесниците го оценувате нивните заеднички здравје.Во овие студии, по 7 дена, подобрување продолжи да се види, вклучително и во biomarker анализа.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.