• Обновено
Сензор за движење Светилки, Boxlood 12W(100-Вати Еквивалент) ПИР Движење се Активира Мрак за да се Зора Отворено LED Сијалица, E26 5000K бел ден, Совршен за Гаража Пред Вратата на

Сензор за движење Светилки, Boxlood 12W(100-Вати Еквивалент) ПИР Движење се Активира Мрак за да се Зора Отворено

Оценката:
DEN 671.76

Тековен
Во магацинот.

(Забелешка : ве молиме чувајте го вклучите).Имајте на сијалицата далеку од ветрот и топлината.Пред Вратата.Подрумот. Тоа може да не работат со дадените тела, на сензор за движење мора да изложени надвор).【ПИР ИНФРАРЕД СЕНЗОР за ДВИЖЕЊЕ】На ПИР инфраред сензор е инсталиран на врвот на крушка, детектор на движење сијалица може да се открие на топлински бранови од луѓето или животните во рамките на 5-10ft во темнината, кога луѓето се движат низ своите уреди со покажувач на опсег(сензори агол од 120°), на сијалицата автоматски ќе го вклучите, и по предлогот престанала или се исчезна, тоа ќе остане на 30-60 секунди, а потоа auto off (исклучено). (Совети : 1.Вграден-во Мрак на Почетокот на Сензорот.Висок Квалитет на ПИР Инфраред Сензор за Движење.Бидете сигурни дека шефот на сијалица, мора да се соочува со сетилните област во рамките на соодветно растојание и агол;.(ЗАБЕЛЕШКА : нема да се вклучите во текот на денот, дури и кога ќе се детектира движење).(Вклучи подолу за 15 Lux и исклучување на уредот за над 40 Lux).На сензор за движење сијалица автоматски ќе се ВКЛУЧИ во мрак кога движење на сензорот) е активиран и ИСКЛУЧУВАЊЕ на зората.Тоа може да се широко се користат во предниот влез, ходникот, провизии, бања, плакар. 【СОВРШЕН ЗА HOME SECURITY】Кога крадецот доаѓа до вашиот дом, со сензор за движење на отворено сијалица одеднаш ќе светне и одбивајќи ги настрана, донесе безбедноста на вашите семејства.Кога ќе дојде дома, ќе светне вашиот начин auto, се задржи во безбедноста.На сијалица е под влијание на температура,тогаш уреди со покажувач на далечина во текот на летото ќе биде пократок отколку во зима. 【СЕНЗОР за ДВИЖЕЊЕ СИЈАЛИЦА СПЕЦИФИКАЦИИ】 Излезна Моќност : 12 W (100-Вати Еквивалент), Светлечки : 1000lm, Напон : AC100-240 V, Светилка Стил : A19 E26 база, Боја : 5000 K бел ден, CRI>80.ПИР инфраред сензор, на врвот на крушка, може да се открие со инфрацрвени бранови—топлински бранови кои зрачат од предметите кои се движат.Ходникот.Hallway Basement Porch Garage Storage Room Stairs Courtyard Front Вратата.На сијалицата може автоматски да се вклучи кога ќе се детектира движење во темнината, и да го исклучите од себе без да се контролира switch.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.