• Обновено
Светилникот Led диоди 12v 5mm Рамен Врвот Пред-Жичен Чисто Зелена LED - Ултра Светла (10v, 11v, 12v, 13v, 14v, 15v) (Пакување од 100)

Светилникот Led диоди 12v 5mm Рамен Врвот Пред-Жичен Чисто Зелена LED - Ултра Светла (10v, 11v, 12v, 13v, 14v,

Оценката:
DEN 590.88

Тековен
Во магацинот.

12v 5mm Рамен Врвот Пред-Жичен Чисто Зелена LED - Ултра Светла (10v, 11v, 12v, 13v, 14v, 15v) (Војници од НАС).Големина : 12v Пред-Жичен 5mm Рамен Врвот Широк Агол LED Боја : Чисто Зелени, Луминозноста : 15,000-17,000 mcd.Напред Напон : 10v-15v (volts) (15v Не се Препорачува Континуирано), Тековни : 20m A, бранова Должина : 515-525nm, Оперативен Напон 10v-15v (volts) (15v Не се Препорачува Континуирано), Жица Должина : Околу 15cm (6 инчи).Агол На Гледање : 105-115 Степени, Mount Style : Обичај, Леќа Боја : Јасно, Отпорник Изграден Во : Да, Дополнителни Отпорник Е Потребно : Не, Shrink Wrap : Да, Планината Стил : Прилагодено.Супер-светли Led диоди, кои се користат за mods, РК, adruino, автомобили, ХО Скала модели, авиони, камиони, adafruit проекти, ноќта на вештерките, божиќ, КОМПЈУТЕР, Ultra Light, Пред-Лемење Води, лемење, litz, микро, диоди, нано, пико, milli.Нашата pre-жичен Led диоди се ништо друго туку квалитетот.На 12v 5mm рамен врвот широк агол чисто зелена led го става надвор убав боја што е сигурно го осветлуваат вашиот производ или проект.Нашите 12v 5mm рамен врвот широк агол пред-жичен led диоди имаат изградено во отпорници, така што тие ќе работат со напон дека тие се оценети за.Нема потреба за да додадете какви било дополнителни отпорници.Единственото нешто што треба да направите е да додадете моќ / земјата и тие ќе се расветли.Тоа не го добие многу полесно од тоа.На 12v 5mm рамен врвот пред-жичен led диоди доаѓаат со вграден отпорник, сите врски се топлински shrinked со цел да се заштити и да не е доволно жица доведе на сите од нив.Оваа единствена setup работи добро со следните напони (не мора да ги изберете напон кога наредил) : 10v, 11v, 12v, 13v, 14v и 15v.Ние ви препорачуваме да не континуирано работи на нив во 15 volts, но тие ќе се шила толку висока како и дека без било какви прашања на сите.Ако ви треба потреба од нив во помал напон тогаш овие се уште ќе работи во помал напон, но на излез ќе биде малку помалку.Исто така, можете да побарате од нас за предлози на отпорник избор за пониски напони или се однесуваат на нашиот отпорник листи на специфични LED производ страници кои ќе им се помогне со оптимално отпорник да се користи со пониски напони.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.