• Обновено
0.54 инчен 4Bits Дигитален LED Цевка

0.54 инчен 4Bits Дигитален LED Цевка

Оценката:
DEN 215.76

Тековен
Во магацинот.

Овие 14-сегмент покажува нормално се бараат од 18 игли (4 знаци и 14 вкупно сегменти секој).Контролорот чип се грижи за сè, цртање сите диодите на светлото во позадина.Оваа верзија на LED ранец е наменета за двајца двојна 14-сегмент "Alphanumeric" прикажува.Овој ранец решава навреденост на користење на 18 иглички или куп на чипови од постоење на I2 C постојано-тековната матрица контролер седат уредно на задната страна на ПХБ.Тоа не може да се слабо индивидуални Led диоди, само на целиот екран одеднаш.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.