• Обновено
LysiMuus Спектар Пронаоѓач Водоотпорен Точни Мерења Телескоп за Надворешна употреба

LysiMuus Спектар Пронаоѓач Водоотпорен Точни Мерења Телескоп за Надворешна употреба

Оценката:
DEN 2287.92

Тековен
Во магацинот.

Rangefinder - опсег пронаоѓач школка е направен од инженеринг пластика, водоотпорен и dustproof.Висока Точност - опсег пронаоѓач овозможува мери објект јасно пред очи, мерењето е брз и прецизен, и грешка е мала.Подарок - rangefinder е специјално дизајниран за активности на отворено, како што се лов, спорт, итн.Им помогне да најдат деталите на овој прекрасен свет.Едноставна Операција - телескоп со ергономски дизајн го прави лесен за ракување и удобно да се одржи.Лесен и Пренослив - Водоотпорни и отпорни на прашина со трајни чувство.Совршен за вршење додека голф или лов.Опис : Овој опсег пронаоѓач за надворешна спорт, стрелаштво, и голф со растојание measurer, фали висока-перформанси и висока издржливост.На ергономски дизајн на овој телескоп го прави повеќе удобно да се одржи и да го користите, совршен за надворешна сите видови на активности.Функција : Опсег finder Color : .Материјал : Пластични, алуминиумски легури.Пакување Големина : 14.3x9.8x6.1 cm/5.63x3.86x2.40 инчи.Спецификација : Опционално : LM600 C, LM600 AModel : LM600 Measuring опсег : 5-600m / 16-1968ft Measurement точност : +/- 1 m Speed â€"â€"опсег : 0-300km/h Speed â€"â€"мерење на точност : +/- 5 километри/h на мерна единица : Yd, MAngle мерен опсег : NOAngle грешка при мерење : NORange : 7 Зголемување : 6 times Eyepiece бленда : 16mm / 0.62 in Objective леќа бленда : 24mm / 0.9 in Exit ученик дијаметар : 3.8 mm / 0.15 in Diopter : plusmn;3 режимот на Фокусирање : eyepiece Fog режим функција : support Height мерење функција : не supported Angle мерење функција : не supported Scan режим : support Turn исклучен режим (склопот) : support Visual безбедност : "ФДУ Класа (Class1) (CFR 21)"бранова Должина : 905nm LCD : LCD транспарентен type Dust и Вода Доказ : Support Battery : 2 x AAA батерии (вклучени)1 * telescope1 * manual1 * cloth1 * крпа bag1 * рака strap2 * ААА батерии.

Параметри на производот

Optional :
LM600C, LM600A
Model:
LM600
Measuring range:
5-600m / 16-1968ft
Measurement accuracy:
+/- 1 m
Speed ​​range:
0-300km/h
Speed ​​measurement accuracy:
+/- 5km/h
of measurement unit:
Yd, M
Angle measurement range:
NO
Angle measurement error:
NO
Range:
7
Magnification:
6 times
Eyepiece aperture:
16mm / 0.62in
Objective lens aperture:
24mm / 0.9in
Exit pupil diameter:
3.8mm / 0.15in
Diopter:
plusmn;3
Focus mode:
eyepiece
Fog mode function:
support
Height measurement function:
not supported
Angle measurement function:
not supported
Scan mode:
support
Turn off mode (preferred):
support
Visual safety:
FDA Class (Class1) (CFR 21)
Wavelength:
905nm
LCD:
LCD transparent type
Dust and Water Proof:
Support
Battery:
2 x AAA batteries (included)
1 * telescope :
1 * manual :
1 * cloth :
1 * cloth bag :
1 * hand strap :
2 * AAA batteries :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.