• Обновено
MEDIpoint Нерѓосувачки Челик Lancet, 200 Count

MEDIpoint Нерѓосувачки Челик Lancet, 200 Count

Оценката:
DEN 233.28

Тековен
Во магацинот.

Ултра-Заинтересирани точка tapers од сите страни за минимум болка.Направени од најдобрите квалитет rigidized хром не ' рѓосувачки челик. "Сигурен Зафат" knurls се спречи лизгање.Екстра Должина за лесно ракување.Контролирани пенетрација.Нерѓосувачки Челик Lancet е внимателно прегледани за најголема острина, униформност и апсолутна стерилитет.Ултра-остри точка tapers од сите страни за минимум кожата траумата и болката.Секој lancet е индивидуално спакувани и стерилни. 200-ct.• Ултра-Заинтересирани точка tapers од сите страни за минимум болка.• Направени од најдобрите квалитет rigidized хром нерѓосувачки челик.• "Сигурен Зафат" knurls се спречи лизгање• Екстра Должина за лесно ракување.• Контролирани пенетрација MEDIpoint се пареа автоклав sterilized на средба со сите спецификации на Владата на сад ФДУ.MEDIpoint се "CE" означен во согласност со Европската Медицински Помагала Директивата ISO 13485 : 2003. Нашите MEDIpoint Нерѓосувачки Челик Крв Lancets се овластени за "CE" по повод одбележувањето од страна на Европскиот Заеднички Пазар.Тие се целосно во согласност со Европската Медицински Помагала Директивата 93/42/ЕЕЗ и EN46002 : 1996, како и сад, FDA Добрата Производна Пракса Прописи.Тие, исто така, се во согласност со Здравјето Канада CMDCAS барања.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.