• Обновено
1/4 I. D. X 3/8 О Д Челик Арбор Shim Асортиман (Пакување Од 5)

1/4 I. D. X 3/8 О Д Челик Арбор Shim Асортиман (Пакување Од 5)

Оценката:
DEN 1524.00

Тековен
Во магацинот.

ТЕЖИНА : 0.1067. ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО : Направен во САД.БРЕНД : Прецизност Бренд.ИЗГРАДБА : Ниска употреба на Јаглерод, Полн Тешко Челик.UOM : AST.Содржи 1 на секоја дебелина : 0.001", 0.0015", 0.002", 0.003", 0.004", 0.005", 0.006", 0.007", 0.008", 0.010", 0.012", 0.015", 0.020", 0.025", 0.031", 0.047", 0.062", 0.093", и 0.125".Направен од висок квалитет, ниска употреба на јаглерод, ладно валани, полн тешко, челик shim.Арбор shims немаат keyways.Заштедува време, со текот на повторна обработка.Спакувана во херметички поли торба.Прецизност Бренд Арбор Shims се користат за брза, точна проред на мелење секачи, банда секачи, пили, slitting ножеви, и мелење алатки.Спецификација : ТЕЖИНА : 0.1067 ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО : Направен во USABRAND : Прецизност Brand CONSTRUCTION : Ниска употреба на Јаглерод, Полн Тешко Steel UOM : ASTMANUFACTURERS ДЕЛ БРОЈ : 25100 INSIDE ДИЈАМЕТАР : 1/4"надворешен ДИЈАМЕТАР : 3/8"Спецификација : ТЕЖИНА : 0.1067 ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО : Направен во USABRAND : Прецизност Brand CONSTRUCTION : Ниска употреба на Јаглерод, Полн Тешко Steel UOM : ASTMANUFACTURERS ДЕЛ БРОЈ : 25100 INSIDE ДИЈАМЕТАР : 1/4"надворешен ДИЈАМЕТАР : 3/8".

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.