• Обновено
Casa Копенхаген Луксузен Хотел & Спа Квалитет, 600 GSM Египетски Памук, 6 Парче турски Крпа Сет, Вклучува 2 Бања Крпи, 2 Рачни Крпи, 2 Washcloths - Темна Црна

Casa Копенхаген Луксузен Хотел & Спа Квалитет, 600 GSM Египетски Памук, 6 Парче турски Крпа Сет, Вклучува 2

Оценката:
DEN 959.76

Тековен
Во магацинот.

СОСТОЈКА : Сет содржи 2 парчиња на washcloths мерење 13 x 13 инчи, 2 парчиња рачни крпи мерење 16 x 28 инчи и 2 парчиња на бања крпи мерење на 27 x 54 инчи.МАТЕРИЈАЛ : Овие влошки се направени од 100% вистински природен ringspun памук која е идеална за вашите раце и лице.ТЕКСТУРА : Тие се помеки од другите и на тој начин можете да ги користите за себе, за своите најблиски, и washcloths за вашето бебе, новороденче или деца.ФУНКЦИЈА : Овие супер абсорбента крпи се таму за вас да се исчисти вашата шминка, сува јадења, сува вашите раце и лице, се користи како burp крпа, и да го користите било каде треба да се чисти и суви.СОВЕТИ за НЕГА на : На крпи машина се перат.Се препорачува да се мијат со ладна вода пред употреба.Ова ќе предизвика памучни влакна да се отвори и да даде крпи подобро absorbency.Собори сува на ниска топлина или висат нив да се исуши.Ве молиме да не го користите ткаенина омекнувач, суви листови и кајгана.Хемикалиите ќе се намалат на мекоста на материјалот.Секој сет содржи 2 парчиња на washcloths мерење 13 x 13 инчи, 2 парчиња рачни крпи мерење 16 x 28 инчи и 2 парчиња на бања крпи мерење на 27 x 54 инчи.Секој крпа поставите доаѓа завиткани во автентична Casa Копенхаген, Данска панделка, која е совршен за секој kinki цел.Пред да започнете со користење на крпи, тоа е препорачливо да се мијат нив да се отстрани прекумерна lint што е оставено во текот во текот на процесот на производство.Со цел да се намали ризикот од боја крварење употреба половина од количеството на детергент која што нормално би користеле заедно со ½ до 1 чаша бел оцет (за 120-240 мл).Измијте крпи одделно.Користете топла вода за да се мијат крпи со цел да се избегне боја крварење.Секогаш користете благ детергент при перење крпи.Не користите ткаенина softeners како тие намалување на живот и fluffiness на вашата крпа со рушење на ткаенина.Не користите кајгана во која било фаза на перење и сушење.Пред сушење вашиот крпи, фрли нив лесно да бидете сигурни дека на влакна на површината на крпи останат меки.Ако користите фен, употреба на голема топлина амбиент.Никогаш не се над-сува на крпи.Отстрани крпи од фен, кога тие се 95% до 97% проценти се исуши.Висат нив потоа во некоја област со добар проток на воздух.Ако крпи се влажни, никогаш не треба да се откажам од нив во текот на една со друга.Тоа е најдобро да се исуши вашиот крпи во директна сончева светлина.Не користите пегла на овие крпи.Искуство супер меки удобност со нашите класичен бестселер крпа сетови.Овие чисто природен памук дизајнер крпа множества се направени со користење на иновативни ниска пресврт технологија за да направи да се чувствуваат кадифен и помек од нормално крпи и уште остануваат убаво мала тежина, брзо се апсорбира и брзо сушење.Овие крпи ќе остане прекрасно мека и пената уште повеќе по повтори мие.Премијата е колекција заврши со убави дизајнер граница што додава освежување на допир на вашата бања.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.