• Обновено
Qkiss 8Kg Crucible, Купот Форма Силициум Карбид Графит Висока Чистота Топење Графит Crucible за Топење на Злато и Сребро Алатка е Потребно

Qkiss 8Kg Crucible, Купот Форма Силициум Карбид Графит Висока Чистота Топење Графит Crucible за Топење на Злато

Оценката:
DEN 599.76

Тековен
Во магацинот.

[Термичка стабилност] Графит crucible има добра термичка стабилност и е погодна за итни случаи или ладни услови. [Карактеристики] Висока чистота, висока густина, висока механичка сила, силна хемиска стабилност.Одлична топлинска спроводливост и отпорност на корозија.Повеќе погоден за рафинирање графит crucible изработени од силициум карбид. [Функција] Графит crucible има добар коефициент на топлинска спроводливост, брзо затоплување и ладење / добар киселина и алкално отпор / значително го скратува топење време, заштедува енергија / отпорност, и осигурува квалитетот на производот сигурност. [Висока температура отпор] оригиналните природни графит задржување на различни физички и хемиски својства е само применливи електрични furnaces.Чиста графит crucibles не може да се загреваат на јаглен или јаглерод furnaces.Тоа ќе рѓа и да се скрши; чиста графит ќе почнат да се оксидираат во 752 °F (400 °C).Ако воздух грејач се користи, температурата може да издржи температури до 3200 °F. [Примена] Одлични термички шок на корозија, електрична спроводливост и коефициент на топлинска спроводливост.Тоа може да се топи легури како што се злато, сребро, платина и други благородни метали, и има долг животен век. 1. Се користи за топење благородни метали како што се златото и среброто. 2. Одлична термичка шок на корозија, електрична спроводливост и коефициент на топлинска спроводливост. 3. Добра отпорност на абење, силна подмачкување перформанси и долг животен век. 4. Висока чистота, висока густина, висока механичка сила, силна хемиска стабилност. 5. Површината може да се третира со антиоксиданс.

Параметри на производот

Condition:
100% Brand new
Material:
Silicon carbide graphite
Weight:
Approx. 2650g / 93.5oz
Package list:
1 * Silicon Carbide Graphite Crucible :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.