• Обновено
Sheicon 99.99% Чист Калај Метал Топката Суровини Калај Грутка Калај Хемисфера Калај Сферични Ниска Точка На Топење Боја Hemispherical Големина 1 Lbs

Sheicon 99.99% Чист Калај Метал Топката Суровини Калај Грутка Калај Хемисфера Калај Сферични Ниска Точка На

Оценката:
DEN 1151.76

Тековен
Во магацинот.

Ниска точка на топење 449.42°F. За лемење површината е единствен и мазна, со висока чистота и добра флуидност.Ниска згура, добра wettability, светла лемење зглобовите. 99.99% висока чистота калај, погоден за различни висока побарувачка бран лемење или рака натопи лемење, погоден за различни лемење операции.Одлична wettability и solderability, висока ефикасноста на производството.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.