• Обновено
Panduit CMVDR1S Вертикална Кабел за Управување со Д-Прстен, 1-Инчен Широк, Црна

Panduit CMVDR1S Вертикална Кабел за Управување со Д-Прстен, 1-Инчен Широк, Црна

Оценката:
DEN 1406.40

Тековен
Во магацинот.

Патентирана кабел менаџер прстен.Стандард ОВЖС дупка проред им овозможува на производот да се монтира на било кој стандарден решетката.Флексибилен материјал овозможува рака за да ја ротирате 90 степени па целиот кабел пакет може да биде вметната и отстранети.Заоблени рабови се спречи оштетување на кабелот за изолација. 1/4" Монтажа дупка овозможува различни завртки за да се обезбеди Д-прстен на површината.Вертикална Д-прстен.Надворешни димензии 3.26-Инчен L x 2.05-Инчен Ширина (82.8 mm x 52.1 mm).Патентирана кабел менаџер прстен.Стандард ОВЖС дупка проред им овозможува на производот да се монтира на било кој стандарден решетката.Флексибилен материјал овозможува рака да се врти целата кабел пакет може да биде вметната и отстранети.Заоблени рабови се спречи оштетување на кабелот за изолација. 1/4-Инчен (M6) монтажа дупка овозможува различни завртки за да се обезбеди Д-прстен на површината.Се создаде една структурирана патека и овозможува отворен пристап.Материјал : Црна Пламен Retardant Поликарбонат.Panduit е светска класа производител посветена на иновации и квалитет.Денес, Panduit е призната како водечки производител на високо-квалитетни производи за жици и комуникации.Ова дава углед на компанијата моќен предност во денешниот конкурентен светски пазар.Ние знаеме дека има само толку многу простор во вашиот центарот за податоци.Дизајниран за денешниот поголеми мрежна опрема, Panduit полици даваат сила, капацитет, и термички својства кои помагаат да се осигура достапноста на мрежата.На две-пост и четири-пост рек термички додатоци обезбеди соодветна дисипација на топлина за активна опрема, подобрување на мрежна сигурност.Полици и куќишта понуда стабилна опрема за складирање, се оптимизира просторот, да се обезбеди ефикасно термичка управување и, со Panduits енергија дистрибуција единици, намалување на потрошувачката на енергија и да се обезбеди следење на управување е потребно за сигурен мрежа.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.