• Обновено
Pssopp Топлина Притиснете Преносни преносот на Топлината Машина Лесно Топлина Притиснете Машина за Греење Трансфер, DIY Семејство Маица Печатење(САД прописи)

Pssopp Топлина Притиснете Преносни преносот на Топлината Машина Лесно Топлина Притиснете Машина за Греење Трансфер,

Оценката:
DEN 1634.16

Тековен
Во магацинот.

【Совршен за преносот на Топлината Проекти 】 мини топлина притиснете има поголем греење плоча од другите мини притиснете.Поголеми димензии ќе топлина рамномерно и може да заштедите време.Се користи за да се направи персоналните модели на површината на маици за печатење, облека, капи, чанти, чорапи, итн. 【Безбедност Авто-Off Mode】Пократок греење време.Автоматски уреди со покажувач на температурата функција, автоматско исклучување кога температурата надминува стандардот, побезбедно.Се залагаме за 10 минути за да се затвори, и топлинска изолација подлога е погодна за висока температура отпорни материјали за побрзо да се излади. 【На 3 Нивоа, Висок, Средни & Ниска Греење Нивоа 】Погоден за различни HTV материјали, преку УЛ кабелот за напојување, безбедна и сигурна, квалитетна термо глави се избрани, висока температура заштита, брзо греење со голема брзина, и боја префрлување поттикнува кога температурата е постигнат. 【2 во 1 Transfer & Пеглање】Нашата топлина притиснете машина може да се користи и за двата сублимација топлина притиснете и пеглање.Двојна употреба е толку згоден, не треба да се купи посебна машина за пеглање повеќе,погодни за занает ентузијасти, студенти и домаќинки. 【Преносни】мини топлина притиснете се мали и преносливо, лесен за ракување и употреба.Три ниво за контрола на температурата за да се задоволат потребите на unintelligible.Тефлон греење плоча, топлина рамномерно.Спецификација : Предмет Тип : Пеглање Машина Производ, Материјал : Железо, Пластика, Тефлон Работа го Оценувате : 150 W Погоден за Употреба на Материјали : Ткаенина, Памук Влакна, Кожа Итн.Греење Плоча Димензии : Должина : Околу. 6.2 cm / 2.4 во Ширина : Прибл. 10.6 cm / 4.2 во Железна Машина Димензии : Должина : Околу. 10см / 3.9 во Ширина : Прибл. 6.2 cm / 2.4 во Висина : Околу. 10.8 cm / 4.3 во Пакет Листа : 1 x Железо Машина 1 x База 1 x Полевање Може да се 1 x Прирачник за Корисникот 1 x Складирање Торба.

Параметри на производот

Item Type:
Ironing Machine
Product Material:
Iron, Plastic, Teflon
Work Rate:
150W
Suitable for the Use of Materials:
Cloth, Cotton Fiber, Leather, Etc.
Heating Plate Size:
Length:
Approx. 6.2cm / 2.4in
Width:
Approx. 10.6cm / 4.2in
Iron Machine Size:
Length:
Approx. 10cm / 3.9in
Width:
Approx. 6.2cm / 2.4in
Height:
Approx. 10.8cm / 4.3in
Package List:
1 x Iron Machine :
1 x Base :
1 x Watering Can :
1 x User Manual :
1 x Storage Bag :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.