• Обновено
EAI Нафта Печат Компатибилен за Nissan & Мицубиши ОЕМ# 32113-86400 | NJ600 | NJ959 | N2000 | MD008883 | MD151463 | F4124 | 30402-M0101 | 30402-M7000 | 49321-Y0100

EAI Нафта Печат Компатибилен за Nissan & Мицубиши ОЕМ 32113-86400 | NJ600 | NJ959 | N2000 | MD008883 | MD151463

Оценката:
DEN 1708.80

Тековен
Во магацинот.

Отпорен на температура меѓу -40o F да 226o F.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР : Со своите 70 A Нитрилна Butadiene Гумени капак материјал дизајн, оваа пролет натоварени метрички ротари окно ќе го издржат температури од -40℉ да 226℉.Ја штити вашата инвестиција со одржување прашина, нечистотија, и нечистотии away Hydrocarbon течности отпорни, и отпорни на Абење за оптимални запечатување перформанси.ПЕЧАТ ИСКЛУЧУВАЊЕ на ИСТЕКУВАЊЕ и НЕЧИСТОТИЈА : Нема повеќе да се навлегува до истакна страна spills од вашиот ротари елементи!Направена со Нитрилна Гума, Жартиера Пролет и Јаглероден Челик Случај, ова масло печат ефикасно да го спречува истекување на масла и го спречува влез на прашина и нечистотија во вашите скапоцени машина.Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни со вашата нарачка, ве молиме не двоумете се да контактирате и со нашите грижа на клиентите одделот за задоволително решение.УЖИВАЈТЕ МАЗНА ПЕРФОРМАНСИ на ВОЗИЛОТО СО ПОМАЛКУ "дупките" во системот И BREAKDOWNSIn Автомобилски компоненти, "дупките" во системот може да доведе до intermixture на различни медиуми или да доведе до штетни загадувачи внесување на вашето возило.Гумени капак печат е лесен и не е лесно да се возраст.Главни Карактеристики Ќе Љубов Дизајниран да OEM спецификации со јаглероден челик пролет и нитрилна butadiene гумени материјал.!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI Автомобилската Масло Пломби се изведуваше со здрав Јаглероден Челик Пролет и висока јачина Нитрилна Гума за сигурен и траен перформанси.ЈАГЛЕВОДОРОДНИ ТЕЧНОСТИ : Конструиран за јаглеводородни течности запечатување на животната средина, оваа нафта печат зголемува добра отпорност на масти, минерални масла, хидраулични течности, и нафтени масла.Лесно да се инсталира без да се оштети.Тоа е причината зошто EAI Авто нафта печат е суштинска компонента за вашето возило.Зошто Да Го Одберете Нас?Во EAI ние специјализирани во обезбедување на високо квалитетни делови и производи кои се произведени во согласност со ОЕМ спецификации и тестирани за оптимални перформанси и издржливост.Печат Исклучување Spills и Нечистотија!Заштита на Вашата инвестиција!Кликнете на Додади во Кошничка СЕГА!.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.