• Обновено
Hilitchi 3м/9.8 ft DS18B20 Водоотпорен Температурни Сензори Дигитални Temp Сонда (Пакување од 5pcs)

Hilitchi 3м/9.8 ft DS18B20 Водоотпорен Температурни Сензори Дигитални Temp Сонда (Пакување од 5pcs)

Оценката:
DEN 430.08

Тековен
Во магацинот.

На сонда усвојува DS18 B20 сензор на температура на чип. 9~12 прилагодливи резолуција.Напојување опсег : 3.0 V-5.5 V. Широк тестирање температура спектар на -55 °c ~ +125 °c.Нерѓосувачки челик домување на 6 * 50mm и да Доведе должина на 300cm/9.8 ft.Тука е DS18 B20 оригинални чип,три жица сензор на температура на Висок квалитет на цевка од нерѓосувачки челик и gre водоотпорен moistureproof спречи рѓа цевка од Нерѓосувачки челик големина : Прибл.6*50mm(Дијаметар*Должина) 9 ~ 12 прилагодливи резолуција Напојување опсег : 3.0 V-5.5 V Оперативни температури опсег : -55°C - +125°C (-67°F - +257°F) температура на Чување опсег : -55°C до 125°C (-67°F - +257°F) Точноста во текот на опсег од -10°C до +85°C : ±0.5°C. Излез доведе : црвено (VCC), жолта(ПОДАТОЦИ) , црна(GND) Кабел должина : 300 см/ 9.8 ft Боја : Како што е прикажано Функција : Нејзините истрагата е направено од нерѓосувачки челик кој е водоотпорен, влага доказ и анти- ' рѓа Пакет вклучуваат : 5 x DS18 B20 сензор на температура на сонда Забелешка : ве Молиме забележете дека температурна сонда не бара надворешни компоненти и има една автобуска интерфејс.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.