• Обновено
Tempilstik 28314 Површинска Температура Индикатор, 248 степени F (Еден Индикатор)

Tempilstik 28314 Површинска Температура Индикатор, 248 степени F (Еден Индикатор)

Оценката:
DEN 327.12

Тековен
Во магацинот.

Точни резултати +/- 1% се оценети со температура; сигурен Y во калибрација.Лесен за Употреба се топи на определени температура за лесно визуелна инспекција.Супериорен квалитет бесплатно на загадувачи како што се Сулфур, Олово и halogens.Следат секој означени со температура, многу повеќе и е NIST следат.Се жалат ги Исполнува aws D1.1, ASME Код дик.I, III и viii, ANSI/ASME Код B31.1 и B31.13. Достапни во повеќе од 100 температура рејтинг од 100°f до 2000°f (38°c до 1093°c), секој tempilstik се добива со единствена лизга отпорни на метален држач, посебно конструирани за непречено функционирање и максимална корисникот контрола.Tempilstiks се прецизни дури и за повеќето критични работни места и да ги исполнат загрејте температура барањата на aws D1.1 и други заварување Шифра спецификации.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.