• Обновено
Acouto Мерач на Температура на Вода, 2in Ладење Температурата на Водата Мерач 40-120℃ Smart Аларм IP67 Водоотпорен Температура на Водата Индикатори 12V/24V 0‑190ohm ЕУ Сензор(Бели Б?

Acouto Мерач на Температура на Вода, 2in Ладење Температурата на Водата Мерач 40-120℃ Smart Аларм IP67 Водоотпорен

Оценката:
DEN 480.00

Тековен
Во магацинот.

Висок квалитет на : нафта термометар е направен од 316 од не ' рѓосувачки челик, која има мала тежина, висока сила, добра отпорност на корозија и отпорност на топлина, и има висока стабилност и добра сигурност.Водоотпорни перформанси : IP67 водоотпорни перформанси, може да се спротивстави на суровата морската средина.Интелигентни алармот, кога температурата на водата е 95℃, алармот во режим е трепка црвено светло за аларм.Обезбеди погодност : едноставен за инсталација, без комплицирани алатки, лесен за употреба.Инсталацијата е едноставна, само инсталирајте и да го користите, ќе може да донесе многу погодности.Практичен и лесен за употреба.Ќе треба оваа алатка.Висока чувствителност : температурата На водата метар има висока чувствителност, прегледен дисплеј и лесно ракување.Кога тоа е позадинско осветлување во текот на ноќта, бројот на нивото на маслото да се измери е уште јасно прикажани.Гаранција : ве Молиме потврдете дали опремата е погоден пред да нарачате.Сите производи за поддршка на 30 дена наплата.Боја : Бела Dial.

Параметри на производот

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Cooling Water Temperature Gauge
Material:
316 Stainless Steel
Optional Type:
White Dial, Black Dial
Applicable Models:
Suitable for car and boats
Waterproof Rating:
IP67
Diameter:
Approx. 52mm/2in
Battery Voltage:
DC9-30V
Indicating Range:
40-120℃
Alarm Mode:
Red Alarm Light Flashes
Alarm Value:
Water Temperature>95℃Input Signal
Package List:
1 x Cooling Water Temp Gauge :
1 x Manual :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.