• Обновено
Сензор на температура на Сондата, К-Тип на Сензор на Температура од Нерѓосувачки Челик Сонда Thermocouple Сензор на Температура на Сонда 1/2 NPT Монтажни 3-Пински Конектор с?

Сензор на температура на Сондата, К-Тип на Сензор на Температура од Нерѓосувачки Челик Сонда Thermocouple Сензор

Оценката:
DEN 263.52

Тековен
Во магацинот.

Анти- 'рѓа Овозможува Убав Изглед и Добро Издржливост : Овој Сензор на Температура на Сондата е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик SUS304 материјал, кој е опремен со висока температура отпор,' рѓа и корозија.Нуди Одлични Перформанси : Овој Сензор на Температура Водоотпорен Истрагата е направен од нерѓосувачки челик мрежа плетенка кабел обвивка за подобро користење ефект.Високо Прецизен и Широк Спектар : Мерење спектар на -100 ~ 1250 °C (-150 ~ 2280 °F), високо ниво на мерење прецизност.Важи за Повеќето Средина : Ова Thermocouple Сензор на Температура на Сонда има силна животната средина адаптибилност, може да се користи stably во повеќето средини.Удобен Операција : Ова RTD Нерѓосувачки Челик Thermocouple Температурна Сонда донесува со монтажни 3-пински конектор за полесно користење.Функција : 1. Направени од високо квалитетни Нерѓосувачки Челик SUS304 материјал, висока температура отпор, ' рѓа и корозија. 2. Нерѓосувачки челик мрежа плетенка кабел обвивка за подобро користење ефект. 3. Мерен опсег на -100 ~ 1250 °C (-150 ~ 2280 °F), високо ниво на мерење прецизност 4. Силна животната средина адаптибилност, може да се користи stably во повеќето средини. 5. Монтажни 3-Пински Конектор за полесно користење.Спецификација : Предмет Тип : К-Type Thermocouple Сензор на Температура Температурата на работа : -100 ~ 1250 °C (-150 ~ 2280 °F) Должина на Сонда : 38mm (1.5 во) Дијаметар : 6mm (0.24 во) Тема : 1/2 инчи NPT Материјал : Нерѓосувачки Челик SUS304 Линија Должина : Околу. 2m / 6.6 ft Кабел Обвивка : Нерѓосувачки Челик Мрежа Плетенка Wire Конектор : Монтажни 3-Пински Конектор Пакет Листа : 1 x Сензор на Температура.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.