• Обновено
100 Парчиња Транспарентен Помине Уметност Совети на Екранот Стојат Носителот со 10 M Двојно Двострано Лента (Wid: 1 cm), Помине Уметност Пракса Носителот и Отстранлив Мон?

100 Парчиња Транспарентен Помине Уметност Совети на Екранот Стојат Носителот со 10 M Двојно Двострано Лента

Оценката:
DEN 326.16

Тековен
Во магацинот.

Ќе добиете : 100 парчиња на транспарентен помине стојат носители и 1 тркалаат двојно страна лента (вкупна должина е 10 метри, на површина широчина е 1 цм), со доволно количина за да се исполнат секојдневна употреба потребите на ноктите уметноста дисплеј, издржлив материјал го прави сигурни дека нејзините подолг живот.Удобен нокти се прикаже : намалување на двострано лента во соодветна должина, се држи на страна од помине уметност совети на екранот стојат носителот, а потоа се држи готови исклучително дизајнирани нокти лажни нокти парче на двострано лепливи ленти уредно, едноставен предмет што може да се прикажат ефект на ноктите уметност со едноставна операција, тоа е основна алатка за нокти салони и ноктите љубовници.Удобен за носење и да се движат : ова помине екранот носителот има компактни димензии, мала тежина, не заземаат премногу простор, може слободно да се пресели на десктоп, промена на изгледот според потребите, исто така, може да биде ставен во вреќи, џебови, и може да се земе било каде во било кое време.Отстранлив селотејп : на екранот стои со селотејп на површината може да се примени последователно, по период на време, селотејп може да стане слаб под воздух изложеност, можете да ја раскинам надвор и да го замени новата лента без да остават какви било траги, двојно-еднострани лента има високо ниво на транспарентност и силна лепливоста, здрав и еластичен, но поради силните лепливоста, ве молиме нежно и внимателно солза го исклучите кога отстранување на двострано лента, обидете се да ја напушти нема траги за да се заштити површината.Мулти-цел usages : покрај ноктите екранот, транспарентен помине застане на сопствениците, исто така, може да се примени за мали области на лак тонирање или краткорочни помине додатоци сместување На двострано лента, исто така, има многу користи во канцеларијата и домот, како што се правење на фото рамка ѕидови, итн.; Тоа може да се примени на мазни површини, како што се стакло, метал, пластика, керамика, дрвена ѕидови, мермер, но тоа не е дозволено да се користи на нерамни површини, како што се позадини, прашливи ѕидови, тули ѕидови, и скршени ѕидови.Answer : ___________________________ Note : Двојно двострано ленти се погодни за мазна површина, како стакло, метал, пластика, керамички плочки, дрвени занаети, мермер и повеќе, не се погодни за нерамни површини.Поради силните лепило, ве молиме да се откине двојно двострано лента нежно и внимателно за да се заштити површината.Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.