• Обновено
dynofit 5x4.5 за да 5x4.5 Тркала Изолација за Je/ep XJ КЈ КК TJ ZJ КЈ КК, (Сет од 4) 5x114.3 2(50mm) 82.5 mm 1/2-20 Фалсификувани Солидна 5 Гкл Тркала Spacer за Explorer Mustang Сокол Ranger и Повеќе

dynofit 5x4.5 за да 5x4.5 Тркала Изолација за Je/ep XJ КЈ КК TJ ZJ КЈ КК, (Сет од 4) 5x114.3 2(50mm) 82.5 mm

Оценката:
DEN 2133.12

Тековен
Во магацинот.

За Je/ep 1984-2013 Cherokee XJ КЈ КК, 1997-2006 Wrangler TJ, 1992-1998 Grand Cherokee ZJ, 2001-2013 Слобода КЈ КК, За 1985-1997 Aerostar, 1992-2011 Круна Викторија, 2006-2014 Работ, 1990-2018 Explorer, 2005-2017 Сокол, 2008-2018 Флекс, 2004 до 2007 година слободен стил, 2005-2014 Mustang, 2001-2012 Ranger, 2008-2018 Бик, 2004-2017 Територијата SX, 1987-1990 Dodge Дакота.Завртки Шема(PCD)=5x4.5(5x114.3мм)=возило завртки шема=тркала завртки шема, Хаб : 82.5 мм, Нишка на Теренот : 1/2-20, 2 Inch/еез.Фалсификувани 6061-T6 Алуминиумска Легура, 10.9 одделение болт(SGS Тест Одобрен), Нашите фалсификувани центар оддалечиме тркала изолација одговара повеќе Агресивно возење од други кастинг или универзална палка, не се крши со тешки или голема брзина.Лесно да се инсталира!.Packged во соочи кутија, анти-напукнување и слободна размена ако било какви прашања или проблеми. 2 години гаранција од купување датум и одговор во 24 часа. 1984-2013 Cherokee XJ КЈ КК. 1997-2006 Wrangler TJ. 1992-1998 Grand Cherokee ZJ. 2001-2013 Слобода КЈ КК. 1990-2018 Explorer / 1985-1997 Aerostar. Од 2004 До 2007 Година Слободен Стил / 1992-2011 Круна Викторија. 2005-2014 Mustang / 2004-2017 Територијата SX. 2001-2012 Ranger / 2008-2018 Flex.Чисти сите прашина и отпорност на исклучите вашиот центар за чиста парење, ова ќе им помогне на изолација седиштето на центар, без да бидат во можност да шаване лабава, или може да настане оштетување од несоодветна инсталација.Во центарот на хабови и бара torquing да OEM вредности, повторно да ги проверите вртежен момент по неколку стотини милји.Лесно се инсталира околу 2hs, рака клуч(19mm хексадецимален) и лепак препорачува, без воздушен пиштол.Исечете дел од вашата оригинална studs(ако се држи надвор од spacer површина-се случи на некои модел).Усогласување и професионална инсталација, се препорачува.Поправи вашиот триење прашања и да се подобри агресивен став.CNC палка квалитет на алуминиум и посилни премин десерт или кал.Овие се хаб оддалечиме и може да се вклопи во вашиот центар и, тесни контакт и намалување на вибрации.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.