• Обновено
MOBIL ALMO 527 Рок Вежба Масло - 55 гал. тапан

MOBIL ALMO 527 Рок Вежба Масло - 55 гал. тапан

Оценката:
DEN 1627.20

Тековен
Во магацинот.

MOBIL ALMO 527 Рок Вежба Масло е премиум квалитет високи перформанси производи првенствено наменета за подмачкување на пневматски управувана рок вежби во подземни и површински рударски операции.MOBIL ALMO 527 Рок Вежба Масло е формулиран од висок квалитет на база на акции и адитиви, кои обезбедуваат одлични хемиска стабилност и добра заштита од абење и отпорност.MOBIL ALMO 527 Рок Вежба Масло нуди оптимален баланс на adhesiveness, но сепак се emulsifiable доволно за да ги собереш на влага врши во воздухот поток намалување на негативните ефекти на вода на абење и отпорност.MOBIL ALMO 527 Рок Вежба Масло не се формира смолист депозити, што може да предизвика слабите вентил акција.Дури и во присуство на вода, MOBIL ALMO 527 Рок Вежба Масло има добра повластен метал-мокрење својства кои го одржуваат постојана масло филмови.Овие својства, во комбинација со високо ЕП карактеристики помогне да се обезбеди одлично подмачкување, што резултира во долго опрема живот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.