• Обновено
Ironwerks Дизајни 3/4, Дувачкиот Одблесокот Компресија Капа Фитинг, Вентил Капа, Олово-Бесплатно Да Се Затвори Исклучување Неискористени Цевка - 5 Pack

Ironwerks Дизајни 3/4, Дувачкиот Одблесокот Компресија Капа Фитинг, Вентил Капа, Олово-Бесплатно Да Се Затвори

Оценката:
DEN 815.28

Тековен
Во магацинот.

КОМПРЕСИЈА КАПА ФИТИНГ : Изработени од олово-слободен месинг и може да се расклопуваат и reassembled постојано.Погоден за внатрешна air апликација и се направени за слаб до средината на притисок апликации.Може да се користи со тенки ѕид цевки во опрема за ладење, компресори за воздух, и машини за Тоа се затвора и ќорци исклучување неискористени цевка.Стави на крајот на цевката.НАВОЈ ВРСКА има навој цевка конекциите кои може да се зезнав блиску исклучување на крајот на цевката.Користење со бакар, месинг, алуминиум или пластични цевки за бензин, маст, масло или вода.ИЗРАБОТЕНИ ОД МЕСИНГ за отпорност на корозија, еластичност на високи температури & ниска магнетни пропустливост.обезбеди силна, цврста, и сигурен заптивки за било која од вашите третман на вода конфигурации.НАМЕНЕТИ за УПОТРЕБА : се Користи со бакар, месинг, алуминиум или пластични цевки за бензин, маст, масло или вода.Работи со машини за перење, клима уреди, бојлери, магацински простори и повеќе.Не се за употреба со челични цевки.НАПРАВЕНА од СТРАНА НА ЕКСПЕРТИ : Посветена на обезбедување одличен клиент искуство секој пат.Толку многу од нашите клиенти уживате во овој поглед.Тие се совпаѓаат со нив на други индустриски цевки décor тие предмети или да се направи себеси или да нареди од нас.Сакаме да го гледаат ова.Ние акции на готовиот производ и сите делови потребни за да се создаде нешто што сакате!.Ironwerks Дизајни се создаде најдобрите колекција на производи, Изработени од навој, недовршени malleable железо за премиум издржливост и сила што ќе застане на тестот на времето, совршен за употреба во вашиот дом, гаража, канцеларија, магацин или мало простор.Заврши Било DIY Проект Како Про и ја Покажат својата Креативност со Најдобрите Цевка Додатоци од Ironwerks Дизајни.Дали сте за планирање на вашиот следен DIY дом-shelving проект, дизајнирање стилски мебел, или треба да се обезбеди вашиот дом водовод pipework од протекување, овие Ironwerks Дизајни фитинзи & цевки се само она што треба да го завршите вашиот проект како вистински професионалец.ДИЗАЈНИРАН ДА ТРАЕ : Направен од навој, недовршени malleable железо за премиум издржливост и сила што ќе застане на тестот на времето.Совршен за употреба во вашиот дом, гаража, магацински простор, канцеларија или мало простор.УНИКАТЕН СТИЛ : Совршен за различни стилови : Индустриски, steampunk осветлување, француски земја farmhouse, ретро, гроздобер, среден век, модерен и повеќе.РАЗНОВРСНА ДИЗАЈН ЗА ВАШАТА ИНДУСТРИСКИ ЦЕВКИ ОРКЕСТАРОТ ПРОЕКТИ : Овие индустриски цевки даде голем модерен рустикален изглед на вашиот дом, канцеларија, или било каде на друго место ќе сакате да ги прикажете.ПЕРСОНАЛИЗИРАТЕ СИТЕ ВАШИ DIY ПРОЕКТИ : Ние може да ви помогне да се изгради на табели, столици, полици, фиоки, врати, осветлување тела, како и сопствен мебел или уметнички дела.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.