• Обновено
FeiyuTech Vimble c 3-axis паметен Телефон Gimbal за iPhone, Samsung S8, Huawei P10, OnePlus 3T, Стан Далечински Управувач, USB Полнење

FeiyuTech Vimble c 3-axis паметен Телефон Gimbal за iPhone, Samsung S8, Huawei P10, OnePlus 3T, Стан Далечински

Оценката:
DEN 2376.00

Тековен
Во магацинот.

ПОСВЕТЛА И ПОСИЛНА : изработени од АБС материјал, Vimble c е лесен и цврст, со бројни можности на опции на бои.ИНОВАЦИЈА ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН : На Vimble c е изграден со напредни ергономски филозофија за да се обезбеди екстремни утеха удобност на грчевито држејќи се и користење.РАЗНОВРСНА VICAM СТАН : Поврзан преку Bluetooth, вашиот Vimble c брзо може да се поврзат со вашиот iphone или Андроид телефон за да им се овозможи на Време застаруваат, Лицето-следење, 180° панорама и различни smart функции.ИНТЕГРИРАНИ CONTROL PANEL : интелигентни control panel на Vimble c бара само една страна ефикасно да работат на gimbal и промена на поставки на камера.ГОЛЕМА ДОДАТОЦИ : Нуди два 1/4 инчи завртка пристаништа на дното и во средината на рачка, Vimble c е подготвена за tripod или продолжување на лентата за да се реализира една сорта на снимањето стилови, па дури и за микрофон или LED светлото на енормно подобрување на вашиот аудио и видео квалитет, со користење на ладно чевли.Прецизни Brushless Мотор, Полесна но Посилна Vimble c е опремен со Feiyu Tech најновиот brushless мотор.Додека обезбедува висок работи прецизност, тоа го намалува неговата тежина драстично.Со развојот G-серија алгоритам, на Vimble c обезбедува импресивна стабилизација перформанси, заедно со храбриот дизајн.Генијален Кориснички Интерфејс Оптимизиран за Една рака Работата На новиот дизајн носи сосема нов кориснички интерфејс до Vimble в.Повеќе интегрирани и интерактивни, новиот UI ви овозможува да го контролирате 4-начин џојстик и Bluetooth shutter со вас палец, додека се префрлува помеѓу режими на користење на вашиот индекс прст на задните функција копчето.Smart Лице-следење на Бескрајна Забава во Filming The нови Feiyu НА апликација за i OS и Андроид им овозможува на smart функцијата за следење лица во една допрете.На Vimble c може точно и навремено да ги следат човечки движења да се реализира беспилотни далечинско снимање.Динамичен Панорама преку Една Button Using на Feyu НА стан, На Vimble c може рамномерно да ја ротирате хоризонтално со 360 степени и повеќе.Прави лесна панорамска слика е само полесно од било кога.Хардвер Поддржува за Рачно Прилагодливи Parameters A thumbwheel во задниот дел на Vimble c е рачка овозможува поддршка за прирачник параметар на вредноста на хардвер ниво.Можете да наместите фокусот, експозицијата и различни параметри во рамките на Feiyu НА користење на овој мазна thumbwheel.Интегрирани Високо-моќ Li-ion Battey до 5 Часа,' Runtime The Vimble c пионерите интегрирана Li-ion батерија за да се минимизира големината и да го прошири своето траење до неверојатни 5 часа на едно полнење.Покрај тоа, можете да ја полните Vimble c директно преку Микро-USB порта од надворешни извори на енергија како моќ банка.Повеќе Стабилен Пласман на Површината На проширува базата на Vimble c овозможува стабилни поставување на хоризонтална површина.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.