• Обновено
Terrafibre Коноп Расте Мат - Совршени за Microgreens, Wheatgrass, Зеле - 40 Пакет 5 x 5 (Вклопува 5 со 5 Расте Послужавник или 8 во Стандардна 10 X 20 Ртење Фах) Целосно Biodegradable

Terrafibre Коноп Расте Мат - Совршени за Microgreens, Wheatgrass, Зеле - 40 Пакет 5 x 5 (Вклопува 5 со 5 Расте

Оценката:
DEN 371.04

Тековен
Во магацинот.

Расте microgreens почиста, побрзо, одржливо, со коноп влакна расте медиум.Пакет на 40 - се Вклопува 5" x 5" расте послужавник или 8 душеци се вклопи 10" x 20" расте послужавник. 100% biodegradable и compostable - сите природни, ph неутрални, индустриски коноп влакна се испреплетени во biodegradable поддршка за да се обезбеди силна, но светлината на животната средина за семето да напредува во.Високо absorptive - Коноп влакна може да се одржи 1050% од сопствена тежина во вода, обезбедување на вашиот семиња со вода им е потребна.Совршен за hydroponic расте microgreens, wheatgrass, микро билки, зеле и други кратки ротација на култури.Објектот Пакет Количина : 40 | Големина : 5" x 5".

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.