• Обновено
GE Healthcare 10427805 Одделение GB003 Впивање Хартија, Листови, 150 мм Должина, 100 mm Ширина (Пакување од 100)

GE Healthcare 10427805 Одделение GB003 Впивање Хартија, Листови, 150 мм Должина, 100 mm Ширина (Пакување од

Оценката:
DEN 288.00

Тековен
Во магацинот.

Чиста целулоза произведени целосно од највисок квалитет памук linters со не адитиви од било каков вид.Гарантира дека нема загадување ќе се случи за време на пренос чекори.Произведени и тестирани специјално за chromatographic и впивање техники.Ова обезбедува wicking способност и униформност на capillary акција кои се важни во добивање чиста и дури и трансфери за време на впивање.Whatman 3 мм јадро се смета за индустриски стандард за впивање постапки. 0.8 mm општа намена впивање на хартија се препорачува за лиза/denaturation на колонија или плоча лифтови, како и западен blots.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.