• Обновено
Meiji Техно Америка EMZ-5+MA504+F+CR-2 Бинокуларна Зум Стерео Тело 0.7 X - X 4.5, Окуларот, Фокус Блок, Артикулирани Пролет Рака Стојат

Meiji Техно Америка EMZ-5+MA504+F+CR-2 Бинокуларна Зум Стерео Тело 0.7 X - X 4.5, Окуларот, Фокус Блок, Артикулирани

Оценката:
DEN 300.00

Тековен
Во магацинот.

Бинокуларна rotatable 360°, фрлија алуминиум легура изградба 0.7 X-X 4.5 бинокуларна зум стерео тело, w.Г. 93 Mm.Супер widefield окуларот 20 X (спарени) (со 25 mm reticle планината).Фокус блок со крупни фокус одговара на 20 мм пол стојат, 84.5 Mm внатрешен дијаметар дупка одговара на сите emz, emt, emf тела.Артикулирани пролет рака стои со потпирачи за глава и агол топката со фокус блок со 84.5 монтажа дупка.(Со завртки).На emz-5 тело испорачува остар, висок контраст слики и одличен Зум опсег од 6,5 : 1 што обезбедува исклучително висока резолуција на сликите сите целиот Зум опсег.На emz-5 вработува greenough оптика, за да се подобри сликата за рамност и контраст.Како резултат слики се посветла и повеќе различни, дури и на периферијата на поле на гледање.Со голем Зум опсег, на emz-5 нуди висока резолуција набљудување во прецизност-ориентирана полу-диригент, медицински уред и рутинска инспекција.Во прилог на Тоа е компактен дизајн и флексибилност широк спектар на помошни леќи и стои се достапни за да се овозможи на корисникот да ги прилагодите на нивниот посакуван работен растојание за да се прилагодат на скоро било која апликација.Артикулирани пролет рака стои со потпирачи за глава и агол топката со завртки.Фокусирајќи се на носителот со решетката и крило монтирање, кој овозможува мазно, прецизно фокусирање над 55мм на патувањето.Крупен фокус механизам вклучува една лизга спојки и напнатост прилагодување.Се вклопува 20mm дијаметар, 71mm долго монтажа пост.На 84.5 мм дијаметар отворање прифаќа сите EM Серија стерео тела.Вклучена е MA504 Супер widefield висока eyepoint окуларот 20x (пар) поле нема. 11.5, со 30.5 mm К. Г. (Надворешен дијаметар), со 25мм reticle планината.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.