• Обновено
13 Вати CFL Светилки | 4 Pin GX24Q-1 База 4100K Кул Бело | 13W Висока Излезна 900 Lumens | Тројно Цевка Компактни Флуоресцентни Светилки Plug-in | 4 Пакет со Dysmio

13 Вати CFL Светилки | 4 Pin GX24Q-1 База 4100K Кул Бело | 13W Висока Излезна 900 Lumens | Тројно Цевка Компактни

Оценката:
DEN 479.76

Тековен
Во магацинот.

На CRI на 82 не е премногу груби и пријатно за очите, како и.Електронски балистички зависни, на сијалицата ќе биде идеален да се користи во Суета Бања Осветлување и Привезоци.Светилка има GX24 Q-1 База.На производот е добар економски избор во смисла на број на Блескаво еквивалент замени и заштеда на Енергија записи.POWER SAVER : Конзумирање на само 13 Watts на моќта, Тројно Флуоресцентна светилка емитира светлина со светлината на 774 Lumens. Осветлувањето може да се прилагоди, како и благодарение на dimmer компатибилност на производот.На компактна големина на флуоресцентна светилка сида во својата инсталација во простори кои не се достапни да Цевка светилки.Производот ќе биде совршен за Суета Светла и Привезоци.На Флуоресцентна сијалица е Електронски баласт поддржани осветлување производи кои ќе ви помогнат во осветлувањето до секој агол од собата, било да е тоа workspace или простор за живеење.Еден Dysmio 13 W 4-Pin на База Тројно Флуоресцентна светилка може да се спаси цената за замена на 12 блескаво.Користење на електронски придушници помага светилка остане треперење-слободни и овој сида во удобноста на корисникот заедно со боја рендерирање индекс на 82.На Dysmio 13 W 4-Pin на База Флуоресцентна светилка е производ со цел да се зачува простор и да се направи процесот на осветлување полесно.Производот е ефективна заштеда на енергија опрема за осветлување.КОМПАКТЕН : На Dysmio 13 W 4-Pin на База Тројно Флуоресцентна светилка е едноставна, простор за заштеда на опрема за осветлување за да одговараат на вашите осветлување потреби.ПОВЕЌЕ АПЛИКАЦИИ : Светилка е компактен и оттука има повеќе апликации.На Флуоресцентна светилка надживува нормална блескаво од 12 пати, со своите 12,000 часа просечен живот.Ова го прави Тројна Флуоресцентна светилка ефикасно штедење на енергија, опрема за осветлување.На компактна големина на производот е дополнителна предност, бидејќи тоа може да се користи во тела, како и.Производот има должина од 4,2 инчи (106mm).За да се постигне соодветен прозрачна излез на нормален блескаво можеби ќе мора да се консумираат двојно количество на енергија.На Флуоресцентна светилка има Температура на Бојата на 4100 K која е благотворно за очи.На 774 Лумен сијалица користи само 13 watts на власта да емитираат светлина со таков висок степен на осветл.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.