• Обновено
KNIPEX Tools - Висока Потпора Комбинација Клешти, Хром, 1000V Изолирани (206225)

KNIPEX Tools - Висока Потпора Комбинација Клешти, Хром, 1000V Изолирани (206225)

Оценката:
DEN 1108.80

Тековен
Во магацинот.

Прецизност Одделение Перформанси Tools.Број 1 Избор На Трговци Во Светот.Удобно Во Употреба И Квалитет Увери Дизајн.Способен Да Одговара На Потребите Во Продавница, Дома Или Во Служба Поле.Секоја Алатка Е Докажано И Тестираат За Издржливост И Функционира Во Реалниот Свет Употреба И Услови.Опис На Производот Направени Во Вупертал-Cronenberg, Германија.Во Прилог На Квалитет, Иновативност И Перформанси, И Други Важни Камен Темелници Се Одржливи И Активности Вредност-Водени Ориентација.Од Производителот алатка дизајнирана со вашата рака во умот.Дури и повеќе енергија за полесно да работи!KNIPEX квалитет-дизајнира, развива и произведени во Германија.Висока Потпора Комбинација Клешти со оптимална положба на заедничкиот олеснување на сечење, како и моќен грчевито држејќи се за, виткање, и влечење.Бара 35% помалку напор.Сечење тешко жица од 2.0 mm во дијаметар со Висока Потпора Комбинација Клешти на 180 mm должина бара handforce на само 318 N (31.8 кп) наместо 486 N (48.6 кп) со заеднички Комбинација Клешти од иста должина.Карактеристики грчевито држејќи се зони за рамен или круг материјал и индукција прекалени сечење на рабови дека намали мека, тешко, и пијано жица.Исто така, има долго сечење на рабови за подебели кабли. 35% заштеди во енергија поради нова и подобрена лост акција.Произведени од високо квалитетен специјален алатка челик дека се фалсификувани и масло прекалени.KNIPEX е специјализирана за развој и производство на високо-квалитетни клешти и Европа е водечки производител на овие производи.Сето тоа започна уште во 1882 година, кога C. Густав Пуч поставување на неговите гради сопствена продавница во Cronenberg (сега предградие на Вупертал).Ние сме независни четвртата генерација на семејството фирма.KNIPEX концентрати нашето знаење и експертиза на клешти.Ова е единствениот начин да се оправда нашето тврдење дека ние се најдобар снабдувач во однос на квалитет, иновација и ефикасност.Нашиот успех се увери од 800 квалификувани вработени и ние придаваат најголема важност за нивната основна и напредна обука.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.