• Обновено
Sartorius Corporation Secura1102-1S Рамнотежа, Topload, Secura1102, Isocal, 1100 г до 0.01 г

Sartorius Corporation Secura1102-1S Рамнотежа, Topload, Secura1102, Isocal, 1100 г до 0.01 г

Оценката:
DEN 1399.20

Тековен
Во магацинот.

Во пракса, условите за рамнотежа и скала често се користат interchangeably, а резултатите се прикажани во различни единици, како што се грам (g), унца (мл), фунта (lb), троја унца (ozt), pennyweight (dwt), карат (ct), momme (мајка), жито (GN), и tael (tl).Прецизност е потврдена и одржува со периодични калибрација.Салда и скали се користи во широк спектар на апликации и да се приспособат на широк спектар на тегови. 1,100 g капацитет со 10mg (0.Билансот исто така, може да се калибрира користење на надворешни тежини, и евиденција на податоци за секоја калибрација и израмнување на вредноста.Sartorius произведува лабораторија и процесот на технологии и опрема за biopharmaceutical, биотехнолошка, и прехранбената индустрија.0001 g или подобро за аналитички биланси.1 инчи (H x W x D) H е висина, вертикална оддалеченост од најниската до највисоката точка; W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад.Прецизност на двете салда и скали е определен од условите на нивната наменета употреба, и може да се 0.Она што е во Кутијата?Sartorius Corporation Secura1102-1 S Balance Universal напојување со 120 V линија cord In-користете cover Instructions.Specifications Capacity/readability1,100g/10mg Linearity/repeatability20mg/10mg Minimum примерок тежина (типична), според USP (U.Оваа рамнотежа има мини-USB порта за поврзување на компјутер или лабораториски печатач (се продава одделно) за трансфер на податоци и излез. Pharmacopeia) standards12g Weighing unitsgram, килограм, карат, momme, фунта, унца, троја унца, Хонг Конг tael, Сингапур tael, Тајван tael, Кина tael, жито, pennyweight, milligram, делови на фунтата, Австриската карат, tola, бах, mesghal, Newton Display Color touchscreen Built-во applications Weighing, густина, процент, checkweighing, врв на чекање, броење, нестабилни услови, мешање, компоненти, статистика, conversion Interface Mini-USB port Security Password заштита, безбедност прстен, прицврстување точка за Кенсингтон копче за заклучување (се продава одделно)температурата на работа range5 до 45 степени C на до 80% RH (релативна влажност) и 31 степени C, намалување на линеарно до 50% RH на 40 степени CCompliance на printout GLP (Добра Лабораториска Пракса), ДПП (Добра Производна Пракса) Power100-240 V, 50-60 Hz (120 V линија мозок) Dimensions Weighing пан : 180mm diameter Overall : 3.За комерцијална употреба, вага и средства може да бидат заверени од страна на организации како што се NSF Меѓународни и Национални Тип Евалуација Програма (NTEP).Компанијата, основана во 1870 година, е со седиште во Во Германија.На мерење порта овозможува underfloor мерење на прекумерно контејнери.Празни тежина на сад се користи за да се одржи предмети (tare тежина) на рамнотежа или скала е отстранета пред мерење, така што скалата чита нула со сад во место.100 сервисни g, читливост на 10mg (0.За разлика од рамнотежа, скала е точноста е под влијание на гравитацијата и мора да се recalibrated ако тоа е премести.01 g), а 180mm дијаметар мерење пан, боја, екран осетлив на допир, и 11 вградена во апликации за напредна лабораторија за мерење задачи, и тоа постојано ги следи за правилно израмнување, калибрација, и минимум примерок тегови според USP (U.Салда и скали може да вклучуваат податоци интерфејси кои овозможуваат поврзување на компјутер, печатач, или далечинскиот управувач на екранот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Под Мијалникот Мат,Кујна,Фах Капе,Премија Кабинет Лагер Абсорбента,Водоотпорен,Еднократно,Перат Штити Кабинети,Фиоки,Содржи

DEN 419.76

Совршена Заштита за прибор — Овој мат може да ги апсорбира и ги содржи течности и фитили далеку влага.и �

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.