• Обновено
LogoArt 14k Жолто Злато Грузија Јужниот дел на Универзитетот Ткаенината Линкови, 17X26MM

LogoArt 14k Жолто Злато Грузија Јужниот дел на Универзитетот Ткаенината Линкови, 17X26MM

Оценката:
DEN 492.00

Тековен
Во магацинот.

NCAA Грузија Јужниот дел на Универзитетот Врежани Ткаенината Врски со Текст Покрена 'ГШ' Заврши со Куршум Назад Clasps; Рака-Заврши во Полиран 14k Жолто Злато.МЕРЕЊА : Ткаенината Линкови се 1.02 инчи висок страна .67 инчи широка.Манжетната Линкови мерка 26.00 милиметри висока X 17.00 милиметри широк.Подарок Пакување Вклучени со цел; овие cufflinks се Cufflinks се со гордост се направени во САД.Направени да нарачате, особено за вас; фабрикувани во прибл. Од 3 до 6 дена.Манжетната Линкови се скапоцен подарок за вашата сакана, прекрасен пријател или како лекување за вас.Овие се елегантен и полиран изглед за стилски, добро негувани човек.Исклучителниот квалитет cufflinks додадете традиционално, сепак, современите и уникатен стил на гардероба на еден човек.Куршум Назад се прилично слични на кит опашка Затворач, но пост е празен рамка, и затворање механизам е тесен цилиндар од метал, кои гнезда во рамката.За да ја заклучите линкови во место, цилиндар се превртува надвор, оставајќи рамка во место како пост.Оптимизам и позитивна, додава злато богатството и топлина за сето она со што не се поврзани; тоа претставува совршенство во сите нешта.Поради неговата отпорност на топлина и киселина, тоа е симбол на стабилност, вечноста и совршенството.Ова е земја по мерка, како што тоа е направено со Префинет Karats систем е сертифициран од страна на Научни за Сертификација на Системи " (SCS) строги барања.Ова е со гордост се произведени во Америка со зелена процесот на етнички, еколошки и општествено одговорни производствените процеси, вода, отпад и управување со енергија; ова е од 100 проценти рециклирани Karats.Зголемувањето на цената на златото го прави ова, мошне едноставно, голема инвестиција сите околу.ФУСНОТИ : Потпис Потребни за Безбедно Delivery Made за Цел Особено за Вас; Направена во Прибл. 5 Бизнис Days Image Зголемена за Детали Може да се Појават Поголеми од Вистинската Големина, се Направи Шаблон со Мерења за да бидете Сигурни на Size Thank Вас за Вашето внимание, Ние Ќе го Цениме.Згодна е Секогаш Модерен..не се Тренди.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.