• Обновено
Sperian Fendall Чиста Проток Eyewash Станица, Зелен, 30 x 23 x 30

Sperian Fendall Чиста Проток Eyewash Станица, Зелен, 30 x 23 x 30

Оценката:
DEN 1221.60

Тековен
Во магацинот.

Автономни изградба не бара водовод за практично користење.Патентиран дизајн обезбедува постојан проток за темелно црвенило.Уникатен течност под притисок балансирање на системот зголемува удобноста.Течност во резервоарот прави отпад течност за да се елиминира истури опасности.За користење со Honeywell солена касети (се продава одделно).Чиста Проток 1000 итни eyewash станица испорачува потребните 15 минути на испирање со конзервирани, buffered, солена решение дека е супериорен во однос на вода од чешма за итни око нега.Нема водовод е потребно.Високо видливи зелена боја обезбедува лесно идентификација во вонредна ситуација, и сигурен зафат се справи нуди едноставно активирање.Фабрички запечатени течност касети елиминира мешање, мерење и можност за воздушни честички или микроорганизми да contaminate течност пред употреба.Течност во резервоарот прави отпад течност за да се елиминира истури опасности и да се поедностави течност располагање.Интегрален вредност на дното овозможува лесно одвод на резервоар по употребата.Eyewash станица инсталира лесно без водовод потребно.Тоа може да биде лесно и affordably поставен во близина повеќето работното место опасности со една заградата на монтирање на уредот или да го транспортираат со факултативниот универзална количка или универзална стојат (се продава одделно).

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.