• Обновено
3D Печатач за Полнење Екструдер Млазницата Главата Почиста Битови 2 Секој .3мм .35mm .4mm .45mm .5mm + 3 млазници 0.3 0.4 mm mm 0.5 mm за MK7 MK8 Makerbot RepRap Печати Млазницата за 1.75 mm Филамент AB

3D Печатач за Полнење Екструдер Млазницата Главата Почиста Битови 2 Секој .3мм .35mm .4mm .45mm .5mm + 3 млазници

Оценката:
DEN 358.80

Тековен
Во магацинот.

Ќе го исчисти млазници и произведуваат пофини отпечатоци.Предаден во заштитна пластична случај.Јапонски направен волфрам карбид битови.Од Daewon Индустрии. 3 квалитетот месинг млазници, големини .30мм .40мм .50mm. 3 D Печатач за Полнење Екструдер Млазницата Главата Почисти Делови .3мм .35mm .4mm .45mm .5mm + 3 млазници 0.3 0.4 mm mm 0.5 mm за MK7 MK8 Makerbot Rep Rap печати млазницата за 1.75 mm филамент ABS/PLA принтери НА БИТОВИ : Овие Микро-вежба малку Екструдер средства за Чистење Млазницата се суштински елемент за секој 3 D печатач сопственик.Секој екструдер млазницата мора да се чисти надвор од време на време.Овие млазници се многу тешко да се исчисти правилно.Овие микро dtill битови се од највисок квалитет, направени во Јапонија.Тие се добра алатка за job.By со користење на овие прецизност вежба битови, ќе го продолжи животот на вашиот млазницата и без сомнение, се произведуваат пофини отпечатоци.Ако ви треба уште една големина или имате било какви прашања, контактирајте не и ние ќе се грижи за вас.МЛАЗНИЦИ : 1 секоја од : 0.3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm Печати ја Главата за MK7 MK8 makerbot Rep Rap печати млазницата за 1.75 mm филамент ABS/PLA принтери.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Под Мијалникот Мат,Кујна,Фах Капе,Премија Кабинет Лагер Абсорбента,Водоотпорен,Еднократно,Перат Штити Кабинети,Фиоки,Содржи

DEN 419.76

Совршена Заштита за прибор — Овој мат може да ги апсорбира и ги содржи течности и фитили далеку влага.и �

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.