• Обновено
Бедем Пламен Отпорни 5.5 оз Памук/Полиестер Долг Ракав База Слој

Бедем Пламен Отпорни 5.5 оз Памук/Полиестер Долг Ракав База Слој

Оценката:
DEN 1296.00

Тековен
Во магацинот.

90% Памук, 10% Полиестер.Увезени.Машина За Миење.Оваа облека ги исполнува или ги надминува стандардите за CAT1, Лак Оценка ATPV 6.4 калории/cm2.УДОБНОСТА и БЕЗБЕДНОСТА на : Овој пламен отпорни работа shirt е направен од 5.5 оз.памук/поли комбинација со влага за управување со крај.Има tagless екипажот вратот гердан, hemmed raglan ракави & разлика mesh страна цвест gusset.Лак оценка ATPV 6.4 калории/sq cm.Се ОБИДЕЛ & ВИСТИНСКИ ФУНКЦИОНАЛНОСТ : Ова attractively стилизирана пламен отпорни памук/поли база слој кошула има топлина печат Бедем триаголник во центарот на вратот да се покаже undergarment compliancy.Тоа е издржлив, дише & удобно, погоден за дома за перење.СЕКОЈДНЕВНИОТ ИЗВОНРЕДНОСТ : Нашата workwear колекција е наменета за работата правиш секојдневно.Посилна шевовите.Повеќе издржливи ткаенини.Џебови за само на вистинските места.Со толку многу функции кои ви помагаат да одам на работа, нашите workwear дефинитивно го има она што takes.FR WORKWEAR НАПРАВИ во ПРАВО : Како најголем светски производител на пламен-отпорни облека, Бедем нуди индустрија е најголем, најдлабоките избор на материјали, стилови и бои.Повеќе луѓе се вооружат со Бедем од било кој друг пламен отпорни бренд.Бедем Excel FR долг ракав FR две-тон база слој.Ткаенини направени од 5.5 унци, 90% памук/10% полиестер со влага за управување со крај.Авто-ткаенина екипажот вратот гердан.Tagless.Raglan ракави.Hemmed ракави.Разлика од мрежа страна цвест gusset.Топлина печат Бедем триаголник во центарот на вратот да се покаже носителите има на FR undergarment.Дом за миење.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.