• Обновено
Притисни Копче Прекинувач за Струја,AC напон 220V/380V On/Off Копчето се Префрлат на Авто-Заклучување.3P Push Копчето Стартер Switch BS211B

Притисни Копче Прекинувач за Струја,AC напон 220V/380V On/Off Копчето се Префрлат на Авто-Заклучување.3P Push

Оценката:
DEN 150.96

Тековен
Во магацинот.

Оваа опција може да го контролираат вашиот мотор директно, без контактор потребно.Оваа опција се користи за да го вклучите/исклучите коло во електрични кола.Завртка терминали, лесно да се жица.Направени од издржлив материјал, со долг животен век.Оваа опција има добра изолација перформанси.Спецификација : Модел : BS211 B Материјал : Пластика, Железо Работен Напон : AC напон 220 V/380 V Работна Струја : 10 A Номинална Топлинска Струја : 10 A Контакт Отпор : 50Ω Изолација Отпор : 50 MΩ 3 C Оценет Напон Спектар : ≥440 V Тежина : Околу. 114g/4.0 оз Пакет Листа : 1 * копче за Притисни Копчето Switch.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.