• Обновено
Милениум-Филтри MN-CPN14280200 ABG Хидраулични Филтер, Директна Осветленост, Pleated Microglass Медиуми, 10 µm Честички Задржување Големина, 435 PSI Максимален Притисок

Милениум-Филтри MN-CPN14280200 ABG Хидраулични Филтер, Директна Осветленост, Pleated Microglass Медиуми, 10

Оценката:
DEN 715.20

Тековен
Во магацинот.

10-Micron Pleated Microglass Хидраулични Филтер.ДИМЕНЗИИ : Должина : 6.02" OD : 1.85" ID : 0.87", 435 PSI (достапни во Висока Колапс 3045 PSI).МЕДИУМИ : Pleated Microglass, достапни во 304 СВ Нерѓосувачки Челик Жица Mesh, Pleated Хартија Медиуми, Sintered Влакна Медиумите и Вода Отстранување Медиуми.MICRON ОЦЕНКИ : 10-Micron, исто така, на располагање 3, 5, 10, 20. Нерѓосувачки : 10-Micron, 25 SS, 50 SS, 80 SS, 100 SS, 125 SS, 149 SS, 200 SS, 250 SS.Милениум-Филтри хидраулични касети се направени за да се обезбеди чувствувате заштита од честиците и контаминација што може да резултира во неефикасност, престој, и прекумерни трошоци за поправка.Соодветна течност чистота нивоа се критични за компоненти на хидраулична течност поток.Видови на филтрација медиумите кои се користат зависат од апликацијата.Милениум Филтри се користат микро стакло медиуми, од не ' рѓосувачки челик мрежа, или на хартија за медиумите.Micron рејтингот опсег од 250 microns надолу за да 1 micron.Овие хидраулични касети се од суштинско значење за проширување на компонента lifecycles и намалување на оперативните трошоци.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.