• Обновено
Fielect LXK3-20/L Ролери Клипот Еден Граница Вклучите 1NC+1NO 1Pcs за CNC Мелница 3D Печатач Вратата се Префрлите

Fielect LXK3-20/L Ролери Клипот Еден Граница Вклучите 1NC+1NO 1Pcs за CNC Мелница 3D Печатач Вратата се Префрлите

Оценката:
DEN 273.60

Тековен
Во магацинот.

【Параметар】 - Производ модел: LXK3-20/L ; Школка материјал : алуминиум ; Номинална струја/напон : 0.8 A/380 V,0.16 A/220 V. 【Материјал】 - прекинувачот е направен од алуминиум и засилен пластика школка, со силна и високо цврста структура. 【Карактеристики】 - На граница вклучите содржи 30% сребро месинг контакти и лесен-за-жица дизајн, изработка на жици поудобно, и работата е стабилен и сигурен. 【Предност】 - Висок квалитет на вграден во основните прекинувач, со добра електрична спроводливост, има предности на отпорност на абење, отпорност на топлина, и оксидација отпор. 【Апликација】 - Ова моментален граница вклучите е погодна за принтери, 3 D принтери, limiters, CNC рутери, автоматски кујна светлина прекинувачи, гаража врата, врата контролни прекинувачи, плакарот на врата прекинувачи.Fielect Еден Граница Вклучите Спецификации : Бренд : Fielect Product модел : LXK3-20/LShell материјал : алуминиум alloy Rated тековни/напон : 0.8 A/380 V,0.16 A/220 VProduct опис : 1.Двојно коло граница вклучите, изградена-во двоен полињата за механизам, можат да го издржат некои перење, шок и вибрации, стабилна работа, поголема OT.2.На граница вклучите може да се широко се користат во различни машини да ја следи позицијата на подвижни делови од машина, и контрола коло и помошни коло за терминал граница заштита.3.Среброто месинг контакти граница вклучите може да се зголеми фреквенцијата на употреба на диригент, да се зголеми контактот ефект, како и подобрување на ефикасноста на диригент.Пакет Содржина : 1 Pcs x Еден Граница Вклучите Забелешка : 1.Големината на производот рачно се вреднуваат, ве молиме овозможи мало грешки, ви благодариме за вашето разбирање.2.Вистински производ и бојата на објектот што е прикажано на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ, ве молиме обратете се на вистинскиот производ.3.Ве молиме обрнете внимание на големината на објектот пред да го купите.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.