• Обновено
Heidolph 36000270 високообразовните институции-Vap Предност Ротари Испарувачот, G3B Вертикална Кондензаторот, Обложени Рака Лифт

Heidolph 36000270 високообразовните институции-Vap Предност Ротари Испарувачот, G3B Вертикална Кондензаторот,

Оценката:
DEN 4559.76

Тековен
Во магацинот.

Предност G3 B; G3 B вертикална кондензаторот; бања капацитет : 4.3 L; температура опсег : 20 до 100 C; вртежи : 20 до 270; volts : 115; херц : 50/64. Обложени рака подигнете го покренува и ја намалува испарувањето колба од греење бања; оперативен панел се наоѓаат подолу бања и надвор од опасната зона.Удобен големи dial контроли се прилагоди ротација брзина и греење бања температура.Нерѓосувачки челик вода бања со дијаметар од 240mm; изолирани двоен ѕид за заштита од изгореници.Пластични безбедност-обложена стакло во собата со 1000ml излезните колба (земјата стакло заеднички 24/40) и еден 1000ml примање колба.Раката лифт G3 B Advantge ротари испарувачот има вертикална кондензаторот за стандард distillations, опцијата со простор за заштеда на барања.Модуларен дизајн ви овозможува да го надградите лесно, add optional вакуум вентил и Woulff шише за повеќе прецизни и точни вакуум контрола.Голем дигитален 3.5 инчен LCD екранот се покажува ротација брзина, греење бања и пареа температура.Ние препорачуваме факултативна Рачна вакуум контролер.Автоматскиот процес на тајмерот за да се исклучи вашиот испарувачот во пре-програмирани време и ги отстранува излезните колби од бања на моторните лифт модели.Тоа е прирачник лифт кој го покренува и ја намалува испарувањето колба од греење бања.Удобен големи dial контроли се прилагоди ротација брзина од 20 до 270rpm и греење бања на температура од 20° до 100°C До-пред контроли и индивидуална моќ прекинувачи за контрола на панелот за греење и бања нудат дополнителна безбедност.Тоа има нерѓосувачки челик вода бања со дијаметар од 240mm, вкупен работи за јачина на 4.3 L, nonslip рачки и изолирани двоен ѕид за заштита од изгореници.Овој модел вклучува пластична безбедност-обложена стакло во собата со 1000ml излезните колба (земјата стакло заеднички 24/40) и еден 1000ml примање колба.Тоа има дигитален дисплеј.Вклучува : Ротари испарувачот, стакло, греење бања, прирачник лифт.Модел : Предност G3 B.Кондензаторот : G3, вертикална.Не safety shield.Бања капацитет : 4.3 Л Температура опсег : 20° до 100°C. ВРТЕЖИ во минута : 20 до 270. Volts : 115. Херц : 50/60. За секој.Heidolph САД # : 036000270.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.