• Обновено
Соларни Независни Безжичен Сензор За Движење Инфрацрвениот Детектор За Безбедност Аларм Систем

Соларни Независни Безжичен Сензор За Движење Инфрацрвениот Детектор За Безбедност Аларм Систем

Оценката:
DEN 1475.76

Тековен
Во магацинот.

① Инфрацрвена oice прашува што може да се користи самостојно, независно сетила инфраред и аларми, и е лесно да се инсталира без жици. ① Инфрацрвена oice прашува што може да се користи самостојно, независно сетила инфраред и аларми, и е лесно да се инсталира без жици. ② Висока прецизност IP65 водоотпорен дизајн, соларен дизајн.100% сосема нов. ③ Интелигентни дигитални анти-пет функција (миленици подолу 25kg ќе не аларм).Тоа може да се работи за половина месец een во дождливото време по сончевата енергија е целосно наполнета. ④ Прашина, инсекти, ветер и други пречки.Автоматско дигитални температурна компензација. ⑤ Независни еден oice prompter, без далечински управувач, не може да биде поврзан на домаќинот, но може да се користи независно и вознемирени самостојно.Спецификации : Состојба : Сосема Нов Материјал : ABS+ПММА панел Боја : Бела Тековната потрошувачка : Мирување : 20u A Аларм : 85m A Self-тест време : 25s Монтажа висина : 1.5 м - 2.4 m време на Аларм : 2s Voice output : 90d B (на 30 c m) Авто-заштита : да се Спречат демонтажа, дампинг, влијание откривање Анти-бела светлина : > 100000 ЛУКС RFI/EMI : 0.1-500 MHz/3 V/m Температурна компензација : дигитален режим температурна компензација температурата на работа : - 10°C / + 55°C Оперативни влажност : 95 % ( R H ) Чувствителност : 2 нивоа прилагодливи Откривање на ветер : 0.2 m/s до 3.5 m/s Откривање спектар : 12 м * 12 м 110° (стандарден објектив) 12 м * 12 м 110° (анти-пет леќа) Висина : Околу.210mm/8.3 во Ширина : Прибл.Тежина : Околу.190g/6.7 оз Дното ширина : Прибл.80mm/3.1 во Тежина : Околу.600g/21.2 оз Пакет Листа : 1 * Соларни Звук И Светло за Аларм ( A 603040 Литиум Полимер Батерија Изграден во) 1 * Прирачник 1 * Пакет на Шрафовите за Монтирање.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.