• Обновено
EternaBond RoofSeal Црна 2 x50' MicroSealant УВ Стабилна Цвест Поправка на Лента | 35 мили Вкупна Дебелина | EB-RB020-50R - Еден-Чекор Издржливи, Водоотпорен и Херметички Поправка

EternaBond RoofSeal Црна 2 x50' MicroSealant УВ Стабилна Цвест Поправка на Лента | 35 мили Вкупна Дебелина

Оценката:
DEN 887.76

Тековен
Во магацинот.

МУЛТИ-за УПОТРЕБА : Perferct за употреба на метални објекти, приколка/Р.В. покриви и страни, потрошувачка тави, потрошувачка цевки, чамци, canoes.обврзници на широк спектар на површини вклучувајќи покрив материјали како што се EPDM, TPO, Hypalon, алуминиум, поцинкуван челик, дрво, и fiberglass.НЕМА ДОПОЛНИТЕЛНИ ЗАПЕЧАТУВАЊЕ е ПОТРЕБНО : Алуминиумска подлога, во комбинација со слој на напредни Micro Sealant, создава водоотпорен, влага и воздух тесни бариера без дополнителни запечатување бара останува флексибилни за да -57°C (-70°F).ИЗДРЖЛИВИ ПОВРШИНА : водечка Индустрија на еден чекор поправка систем што создава заштитен слој за површини кои бараат абразија и отпорност на корозија.ОДЛИЧНА УВ ОТПОР : Лента карактеристики на издржлив и УВ-стабилна подлога дека withstands влошување на флуктуирачки температури и директна изложеност на сонце.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Едноставен и брз еден-чекор поправка, со користење на леплива лента со нема коцки или неуредна растворувачи за да се исчисти по завршување на проектот, и нема друг лепило е потребно.Еден чекор ПОСТОЈАН поправка на систем за сите покриви s, шатори, свлечишта, canoes, tarps, итн.Исто така, Eterna Bond има очекува живот (во зависност од тоа каде живеете) од 18-35 години се изложени на временските услови.Eterna Bond има 5-годишен рок на траење, па ако не ви користи сето тоа одеднаш ќе бидам подготвен кога ќе ви треба.Конечно, Eterna Bond е избор на професионални RV механика, покриви техничари и стручни одржување механика.Eterna Bond е Micro Sealant.Micro Sealant има уникатна молекуларна структура, што ги прави исклучително стабилна, речиси невидливи за понижувачко ефекти на природата, што резултира во исклучително долго поправки и рок на траење.Оваа уникатна структура, исто така, прави сите Eterna Bond ленти компатибилна со речиси сите други материјали, освен силикони.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.