• Обновено
openPIC про СЛИК Развој Одбор со dsPIC33FJ128GP206A MCU Картичка

openPIC про СЛИК Развој Одбор со dsPIC33FJ128GP206A MCU Картичка

Оценката:
DEN 1814.40

Тековен
Во магацинот.

Демо Изворниот Код Е Предвидено.На Open PIC Про Развој Одбор е наменет како за развој, демонстрација и тестирање платформа за многу семејства на Microchip 8-битна,16-битна и 32-битна микроконтролерски уреди.Одборот карактеристики сите потребни хардвер (како што се напојување, заеднички кориснички интерфејси, модули, комуникации, и I/O поврзување) да се започне со развивање и дебагирање целосно вградени во апликацијата.Ние дизајниравме преку 15 различни MCU Картичка одбори да им овозможат на Open PIC Pro.By сега,тие се PIC28-А V2, PIC28-Б V2, PIC44-А V2, PIC44-Б V2, PIC44-C V2, PIC64-А V2, PIC64-Б V2, PIC64-C V2, PIC64-D V2, PIC64-MZ V2, PIC80-А V2, PIC80-Б V2, PIC100-А V2, PIC100-Б V2, PIC100-MZ V2, PIC144-А V2 и PIC144-MZ V2 што е соодветно за повеќето PIC24, ds PIC33, PIC32 микроконтролерски семејства во 28-pin, 44-pin, 64-pin, 80-pin 100-pin, и 144-pin TQFP пакети.Различни микроконтролери се поддржани со користење на овие MCU картички, кои се поставени во на-табла женски MCU контактот на Open PIC Про Развој Одбор.Над 20 примери( врз основа на MPLAB X IDE+XC16/32 Компајлер),Шематски,MPLAB X IDE,XC16/XC32 Компајлер,datasheet итн.ќе бидат обезбедени.Што можете да ги преземете од официјалниот сајт.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.