• Обновено
2020 ДЕ Богови на Гнев PowerCoin Хорус 2 Мл Сребрена Монета 5$ Niue 2020 2 Мл Антички Заврши

2020 ДЕ Богови на Гнев PowerCoin Хорус 2 Мл Сребрена Монета 5$ Niue 2020 2 Мл Антички Заврши

Оценката:
DEN 9790.80

Тековен
Во магацинот.

Земја : Niue - Година : 2020 Година. Лицето Вредност : 5 Долари - Метал : Сребро .999. Дијаметар : 45 mm - Тежина (g) : 62.2 (2 мл).Квалитет : Антички Заврши - Mintage (еез) : 500 - Сертификат ГРБ : Yes - Презентација на случај (кутија) : Да.Моќ Монета - powercoin.ит - најдобрите Продавачот.ХОРУС Богови на Бес 2 Мл Сребрена Монета 5$ Niue 2020 - Оваа прекрасна 2 Мл Сребрена Монета е втора објави во "Богови на Гневот" серија, посветена на повеќето познати како заштитник на владетел на Египет - Хорус.Паричката има неверојатна Висока Олеснување, има прекрасен дизајн, има Антички Заврши квалитет и доаѓа во случајот, заедно со Сертификат за Автентичност.Ограничен mintage на само 500 компјутери во светот.На реверсот на проблемот опишува неверојатно детална слика на Хорус Бог со својот жезол обложено со Злато.На дното на задната, натписите : "БОГОВИТЕ НА ГНЕВОТ" - името на серијата и "ХОРУС" - името на проблемот.На Obverse на проблемот карактеристики прекрасен Египетската шема и effigy на Нејзиното Височество Кралицата Елизабета II.Сите околу obverse, натписите : "NIUE ОСТРОВОТ" – издавање на земјата, "2020" - годината на издавање, "ЕЛИЗАБЕТ II" - името на Кралицата и "ПЕТ ДОЛАРИ" - лицето вредност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.