• Обновено
YYDD Деца Мебел Дете Биро Децата Маса и Столче Поставено, Дрвени Дома Студија Компјутер работна Станица, Ергономски Возрасни Деца Студија Маса и Стол Сет (Боја : Б)

YYDD Деца Мебел Дете Биро Децата Маса и Столче Поставено, Дрвени Дома Студија Компјутер работна Станица, Ергономски

Оценката:
DEN 1552.80

Тековен
Во магацинот.

Оваа дрвени биро обезбедува доволно простор за складирање за книги, тетратки, папки и други училишни материјали.Покрај тоа, можете да се откажам schoolbag на погодно страна кука да се формира уредни и уреден навика.МДФ животната средина десктоп е безбедно да се користи, а не се лизга нога влошки се зголеми стабилноста и заштита на подот од гребнатини.Висина на маса и стол може да се прилагоди, која е многу погодна за возрасни деца.Интересно : симплистички стил студија биро табела со компактна големина, исто така може да работи совршено како компјутер биро, домашна работна станица, канцеларија работна станица.Се вклопува во право во вашата студија соба, спална, дневна соба или кревет во соба.Тоа им овозможува на вашите деца да имаат свои убави мебел за јадење, читање, пишување, цртање и играње.Направени од безбедни и еколошки висока-квалитет, заштита на здравјето на децата.На здрав изградба и силна товарот капацитет даде добра стабилност.Големина : 74x47x90cm Color : beige Product вовед и опис : Овој сестран учење клупа и стол е комбинација практичност и забава, и е вашиот идеален за учење придружник.На ергономски клупа и стол се дизајнирани за да се разбере интеракција помеѓу нивните услови за работа, особено за да се подобри ефикасноста на работата, на тој начин обезбедувајќи добра положба на телото и заштита на видот.Висина на маса и стол може да се прилагоди за да расте работна станица со детето.Сплит назад chair Two флексибилни сечилото backrest дизајни за да може ефективно да го намали притисокот од 65%W облик на подлога со уште притисок distribution Ergonomic назад дизајн за заштита на децата spine Help вашето дете ужива learning Welcome до нашата продавница и да ви посакам среќен живот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.