• Обновено
2x1x8 (2:1:8) VGA RGBHV PC HDTV Видео Switcher Селектор + Дистрибуција Засилувач Splitter

2x1x8 (2:1:8) VGA RGBHV PC HDTV Видео Switcher Селектор + Дистрибуција Засилувач Splitter

Оценката:
DEN 551.76

Тековен
Во магацинот.

Се префрлате помеѓу 2 VGA извор на средства за користење на предниот панел со копчиња или опфатени IR-далечински. 8 излези се идентични со избраниот извор.Засилува сигнал до 150ft далеку од VGA извор.Скенирање стапки прифатено : PAL или NTSC (50 Hz или 60 Hz).Поддржани резолуции : VGA, SVGA, XGA, UXGA, WUXGA 1920x1200, 480i/p, 576p, 720p, 1080i и 1080p.Rack mountable.Рек планината загради се опционални и се продава одделно.На СБ-1110 е висока брзина на Видео Проток 310 MHz, Максимална 380 Mhz VGA дистрибуција засилувач со 2 channel switcher.Тоа е еден од повеќето иновативни VGA-RGBHV дистрибуција на производи со routing/префрлување способности на пазарот денес.SB-1110 поддржува 2 VGA Влезови кој може да биде вклучен за да 8 идентични VGA Излези.Таа поддржува PC VGA резолуција (640x480), SVGA (800x600), XGA (1024x768), SXGA (1280 x 1024), UXGA (1920x1200), WUXGA (1920x1200) и HDTV резолуции 480i/p, 576p, 720p, 1080i/стр.Поради тоа што има префрлување функција во комбинација во дистрибуција засилувач, секој текст може да се префрли на истата 8 излези.Таа целосно ја елиминира потребата постојано да се движи околу VGA влез и излез кабли.На СБ-1110 е идеално одговара за Висока Дефиниција LCD Телевизор или PC Плазма екранот апликации.Контрола се обезбедува преку Пред pushbuttons со LED отчитување или IR-далечински контролер.Rack mountable.Рек планината загради се опционални и се продава одделно.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.