• Обновено
GYZX LCD Дигитален Затворен Термометар Hygrometer Собна Температура,Висока Прецизност Термометар и Hygrometer со Аларм Осветлување

GYZX LCD Дигитален Затворен Термометар Hygrometer Собна Температура,Висока Прецизност Термометар и Hygrometer

Оценката:
DEN 2948.16

Тековен
Во магацинот.

2 во 1 Термометар +Hygrometer,совршен домаќинство уред ви помага да го одржите вашето семејство оптимални услови за живеење.Голем LCD дисплеј покажува во реално време температурата и влажноста на воздухот со°C/°С температура на единици за избор.Широк температура опсег(-50~70°C /-58~158°F)и влажност опсег(10~99%).Може да го прикажува времето,неделата и денот со 12/24 ЧАСА формат и аларм функција.Со виткање заградата и виси дупка,да може да се стави на маса или висат на ѕидот.Материјал : ABSProduct Боја : White Display : 60*60mm LCD Display Temperature Мерен Опсег : -50~70°C/-58~158°FTemperature Точност : ±1°C/±1.8°FTemperature Резолуција : 0.1°C/0.2°FHumidity Мерен Опсег : 10 RH~99%RHHumidity Точност : ±5%RHHumidity Резолуција : 1%Функција : Внатрешна Температура и Влажност,Време,датум,и Недела,Датум,℃/℉Switchable,12/24 Hour Power Набавка : 2*1.5 V AAA Батерија(Не се Вклучени)Големина : 110*100*25mm/4.3*3.9*1.0 in Weight : 114g/4.0 oz NOTE : Ако отстраните батеријата,ќе треба да го ресетирате времето.Пакет Листа : 1*Температура&Влажност Meter1*Корисникот Manual Light снимање и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е+/-1-3cm.Бојата може да бидат малку различни, поради монитори.Ве молиме да земете вистински производ како стандард,ви благодариме за вашето разбирање.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.