• Обновено
CASSARO Џамбо Валдорф Викинг Качување Рокер и Рампата (Природни)

CASSARO Џамбо Валдорф Викинг Качување Рокер и Рампата (Природни)

Оценката:
DEN 3359.76

Тековен
Во магацинот.

Откријте џамбо Викинг сет.Овој сет содржи Викинг Лак Рокер заедно со голем реверзибилна рампата.Движењето буди имагинација, ги зајакнува мускулите и ја промовира рамнотежа.Unbox и да се види детската имагинација се преземе.Станува слајд, брод, одмор место, кукла кревет, една кукла фаза, а лимонада стојат, а тунелот, и многу повеќе!Можностите се бескрајни—и навистина до нив.Кога не е во употреба на Џамбо Викинг Рокер има топли, убави присуство во секоја соба.На рокер мерки 40 инчи долго, 18 инчи широк, и 28 инчи висок на највисоката точка.Тоа е 5/8 на инчи дебела, овозможувајќи за поддршка на 200lbs.На рокер е завршена со вода-базирани боја и лак; е FSC заверена и ги исполнува упатствата за НАС и ЕУ стандарди за безбедност.Откријте џамбо Викинг сет.Овој сет содржи Викинг Лак Рокер заедно со голем реверзибилна рампата.Тоа ги охрабрува отворени за соработка се игра меѓу парови и групи на деца.Движењето буди имагинација, ги зајакнува мускулите, и да се промовира развојот на рамнотежа.Unbox и да се види детската имагинација се преземе.Станува слајд, брод, одмор место, кукла кревет, една кукла фаза, а лимонада стојат, а тунелот, и многу повеќе!Можностите се бескрајни—и навистина до нив.Кога не е во употреба на Дрвени Рокер има топли, убави присуство во секоја соба.Секој рокер е рачно изработени со грижа и љубов од FSC/PEFC одржлив дрво и заврши со вода врз основа заштитен лак и бои.На рокер мерки 40 инчи долго, 18 инчи широк, и 28 инчи висок на највисоката точка.Тоа е 5/8 на инчи дебела, овозможувајќи за поддршка на 200 кг.На рокер е завршена со вода-базирани боја и лак; е FSC заверена и ги исполнува упатствата за НАС и ЕУ стандарди за безбедност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.