• Обновено
DIY 5D Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни, Полн Дијамант Рози Букет Црвени Везови Кристал Крстот Бод Уметност Занает Понуда за Дома Ѕид Оркестарот 20X24Inch

DIY 5D Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни, Полн Дијамант Рози Букет Црвени Везови Кристал Крстот Бод

Оценката:
DEN 698.40

Тековен
Во магацинот.

Искуство чувството да се биде сликар.Стап дијамант кон соодветните платно.Дијамант сликарство комплет е лесно да се реализира класичен на уметнички дела,ќе уживате во задоволството на одлуки.Стап соодветните дијамант.♥ Дијамант сликарство колекции, исто така може да се претстави како подарок да роднини или пријатели, изразување на вашата желба за своите сакани или пријатели со дијаманти. НЕ го изложувајте премногу недовршени областа на платно во случај на намалување на вискозитет.5 D Дијамант paintingis може да се зачува за многу години,совршен за да ги красат вашата дневна соба, спална соба, канцеларија, ресторан, бар или каде што сакате да одговара на различни декорација стил.Тоа е само валани платно.Белешки : 1.Остатокот од дијаманти може да се стави во торба за пакување.Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.И 5 D дијамант сликарство колекции можат да се намали стресот, се доживее чувство на остварување, да ја зголемат самодовербата, да се развие издржливост, итн. Производот не се вклучени рамката.Се применува соодветна сума на дијамант лепило на пен.Ако дијамант слика ќе примите недостасува дијамант, ве Молиме контактирајте со нас, ние ќе ја испорача ќе дијамант за слободни да ви овозможи да ја заврши убави слики.Како ќе се фокусира на изработка на дијаманти, срцето постепено добива мир.И тоа е совршен подарок за роденден и фестивали. ✨ 【Образовни природа на diy】 : Завршувањето DIY дијамант сликарство е процес на постојано да се прилагоди себе си и споделување на среќните време со вашето семејство или пријатели.Површината на дијамант има 26 квадратни делови што изгледа сјајна и ќе се никогаш да не исчезнат,целата слика се чувствува повеќе од три-димензионални и живописни.♥ Дијамант сликарство, исто така може да се користи како декомпресија алатка. За да се избегне creasing, НЕ се свитка платно.Искуство чувството да се биде сликар.✨ 【Популарни Производи】 : најпопуларните DIY декорација,шарени и три-димензионални, полесно и поубаво отколку крст-бод.♥ Едноставно обесени тоа на ѕид, што ќе ја направи вашата соба и вашиот свет поубаво.Тоа ќе биде подобрување на воспитно родител-дете соработка Кога ќе заврши оваа дијамант сликарство со вашето дете. ✨ 【Супер искра дијаманти】 : Круг Дијамант Сликарство прави дијамант сликарство процесот полесно и помалку фрустрирани.Спецификација : Материјал : Вештачки Дијамант Sequins + Canvas Coverage : Целосна Drill Size : 12x16inch, 16x20inch, 20x24inch Package Вклучува : ✔ High definition слика платно✔ Шарени круг дијаманти✔ Точка дијамант пенкало✔ Дијамант фах✔ Пинцети✔ Глина✔ Само-запечатување bags DIY Чекори : 1. ✨ 【Еко-пријателски платно】 : На 5 D дијамант е висока јасно печатење масло на платно, не-токсични, водоотпорен, животната средина заштитени, не е лесно да се свитка,ќе биде никогаш не исчезнат, со што на вашата соба повеќе vivifying и Сјае во светлина.Користете книга или на вашата рака да притиснете на дијаманти за да се обезбеди тоа е повеќе витко.

Параметри на производот

Material:
Artificial Diamond Sequins + Canvas
Coverage:
Full Drill
Size:
12x16inch, 16x20inch, 20x24inch
Package Includes:
✔ High definition painting canvas :
✔ Colorful round diamonds :
✔ Point diamond pen :
✔ Diamond tray :
✔ Tweezers :
✔ Clay :
✔ Self-sealing bags :
DIY Steps:
1.Open the box and check the diamond draw special tools. :
2.Refer to the table below the canvas to find the corresponding magic cube diamond. :
3.Apply a proper amount of diamond adhesive to the pen. :
4.Stick the corresponding diamond. :
5.Stick the diamond onto the corresponding canvas. :
6.The rest of the diamonds can be put inside the packaging bag. :
7.Use book or your hand to press the diamonds to ensure it's more stout. :
Notes:
1. Do NOT expose too much unfinished area of canvas in case of viscosity reduction. :
2. To avoid creasing, do NOT fold the canvas. :
3. The diamond inedible, do not let children play in order to avoid accidents such as swallowing. :
4. The product not included the frame. It is just a rolled canvas. Please frame it by glasses or wooden and hang in your home as for decoration adornments. :
5.If the diamond picture you receive is missing the diamond, Please contact us, we will deliver you the diamond for free to allow you to complete beautiful paintings. :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.