• Обновено
Waveshare 7.5 инчен Пасивни NFC-Напојува e-Хартија Без Батерија Безжична Дополнување и Трансфер на Податоци(Д-Само на Хартија

Waveshare 7.5 инчен Пасивни NFC-Напојува e-Хартија Без Батерија Безжична Дополнување и Трансфер на Податоци(Д-Само

Оценката:
DEN 2056.80

Тековен
Во магацинот.

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 800x480 Resoluion Црна / Бела Два Боја 7.5 инчен Пасивни NFC-Напојува E-ink екран.Безжична Дополнување & Пренос на Податоци,Без адаптер и батеријата requried.Не осветлување е потребно, e-Хартија задржи прикажување на последната содржина за долго време без моќ.Можете да уредувате содржините на екранот од страна на smartphone.Стан е предвидено.Доаѓаат со ABS случај.Instruction This е NFC-напојува 7.5 инчен e-Хартија Модул, со 800x480 resolution.Корисниците може да пренесува податоци од паметен телефон или NFC читач на е-Хартија и освежување со NFC.Features7.5" NFC-Напојува E-ХартијаУсвојува Роман Пасивни NFC Технологија.Без Батерија што се Бара, Нема Повеќе животниот Век на Батеријата Trouble Wireless NFC Напојува Екранот ОсвежувањеПасивни NFC Решение, Без Батерија Потребно, Не Неуредна Жици, Стабилна Operation Refreshing Пример, Освежен Со ST25 R3911 B NFC Board Application Examples Suitable За Цена Тагови, Средство/Опрема Ознаки, Полица Етикети, Конференција Име Ознаки..Specification Power : NFC-powered Resolution : 800x480 Dot теренот : 0.205 × 0.204 Refresh време : 5s Display боја : црна, white Viewing агол : >170°Тоа Како Works To Обновите Содржините На Екранот,Користете Паметен Телефон Со NFC Функција, Или NFC Читач,Во Близина На E-Хартија За Двете Безжични Дополнување И Податоци Transfer Package Content7.5inch NFC-Напојува e-Хартија x1.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.