• Обновено
Крило Divider, Прилагодлив&Lockable Прецизност Пролет Divider Caliper Компас со Пен Носителот Занает Ротирачка Алатка(100mm)

Крило Divider, Прилагодлив&Lockable Прецизност Пролет Divider Caliper Компас со Пен Носителот Занает Ротирачка

Оценката:
DEN 359.76

Тековен
Во магацинот.

【СПЕЦИЈАЛЕН ДИЗАЈН】 страна на пролет компасот е предвидено со молив одредување на уред, кој може да се користи за дизајнирање на цртежи, итн., правење на едноставна операција. 【ТРАЈНИ】 На scribing мерач е направен од висок квалитет на јаглероден челик, кој е здрав и издржливи, мали во големина и лесно да се одржи и да го користите. 【ПРИЛАГОДУВАЊЕ ОРЕВ】 растојанието мерач е фиксна, со прилагодливи орев дека не е лесно да ' рѓа, која е лесно да работат и носат-отпорни. 【АПЛИКАЦИЈА】 кожа компасот е погоден за работното парче метал обработка, механички scribing, кожа изработката, итн. 【ЦЕЛОСНА СПЕЦИФИКАЦИЈА】 Со различни големини се достапни за вас да се избере.Тоа е погодно за да ја завршат работата побрзо и поефикасно во процесот на користење.Спецификација : Материјал : Јаглероден челик за Апликација : Мерење Прошири Големина : 100mm / 3.9 во;150mm / 5.9 во; 200mm / 7.9 во; 250 / 9.8 во; 300мм / 11.8 во(Изборен) Пакет листа : 1 * Изработка на компас(без молив) Забелешка : актуелната производ во боја може да отстапува од фото поради светлина.Можеби постои мало отстапување во мерењето на производот.

Параметри на производот

Material:
Carbon steel
Application:
Measurement
Expand Size:
100mm / 3.9in;150mm / 5.9in; 200mm / 7.9in; 250 / 9.8in; 300mm / 11.8in(Optional)
Package list:
1 * Drafting compass(without pencil) :
Note:
The actual product color may deviate from the photo due to light. :
There may be a slight deviation in the measurement of product. :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.