• Обновено
Yinpecly Алуминиум Crimping Јамка Ракав Круг Кабел Crimps Стеги 1.4x3.3x5mm за Челичното Јаже и Кабел или Нешто Друго, Потребна е Силна Кабел, Sliver 100Pcs

Yinpecly Алуминиум Crimping Јамка Ракав Круг Кабел Crimps Стеги 1.4x3.3x5mm за Челичното Јаже и Кабел или Нешто

Оценката:
DEN 206.16

Тековен
Во магацинот.

【Димензии】-Големина : 1.4x3.3x5mm/0.06x0.13x0.20inch(IDx ODx H). 【Материјал】-Направен од висок квалитет на алуминиум, алуминиум crimping јамка ракав има добра отпорност на корозија и ' рѓа отпор, кој ќе ви овозможи да ги користите за долго време. 【Функција】-Алуминиум crimping јамка ракав круг да може ефективно да се спречи триење и деформација на површината на челичното јаже, заштита на очите на челичното јаже или прашка, и им овозможуваат на корисниците да се формира тесни јамка во обложени или изложени челичното јаже и кабел. 【Широка Примена】-Погоден за нешто што бара силен кабел, како на пример куче поводник, clothesline, морски, индустриски местење.Челичното јаже ракав е совршен придружник за одредување и транспорт општа намена кабел. 【Лесен за Употреба】-Само треба да ја заклучите завршува на челичното јаже ракави од plier, менгеме на назад или crimping алатки, лесен за употреба.Yinpecly Алуминиум Crimping Јамка Ракав Round Specifications Product Име : Crimping Јамка Sleeve Brand : Yinpecly Material : Алуминиум Alloy Color : Silver Size : 1.4x3.3x5mm/0.06x0.13x0.20inch(IDx ODx H) Description1.Алуминиум crimping јамка ракав круг обезбедуваат одлична заштита од абење на челичното јаже површината и да се спречи деформација или нарушување, и таму ќе нема кабел триење и kinking во врска дел anymore2.За подобра фиксација, предложи заклучување на двата краја на водич жица со менгеме на назад, клешти или компресија tools3.Алуминиум crimping јамка ракавот е за челичното јаже за управување и не можат да се користат за кревање на работа.Ве молиме одберете ја соодветната алуминиум ракав според големината на челичното јаже за да се спречи да пука.Пакет Content100 Pcs x Crimping Јамка Ракав.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.