• Обновено
JYIO 5 Парови 6-36VDC Фотоелектрически Сензор Switch Фотоелектрически Switch Нормално Отворен за Индустрија Контрола

JYIO 5 Парови 6-36VDC Фотоелектрически Сензор Switch Фотоелектрически Switch Нормално Отворен за Индустрија

Оценката:
DEN 475.20

Тековен
Во магацинот.

Задебелена кабел, надворешниот ПВЦ пламен retardant, трајни и има силна спроводливост.На фотоелектрически префрлете се користи објектот за да блокирате или рефлектираат светлината зрак, а коло е поврзан со синхрони јамка за да се открие присуството на објектот.На фотоелектрически префрлете ги претвора текст тековни во светлосен сигнал од предавателот и приемникот тогаш ќе го открие целта на објектот врз основа на интензитетот на примените светлина или присуство или отсуство на светлина.Преку-зрак фотоелектрически сензор, чувствителни и точни, време на одговор ≤1ms.Школката се изработени од АБС материјал, и откривање површина (објектив) е направена на ПММА.Функција : 1. Преку-зрак фотоелектрически сензор, чувствителни и точни, време на одговор ≤1ms2. Школката се изработени од АБС материјал, и откривање површина (објектив) е направена на PMMA3. Задебелена кабел, надворешниот ПВЦ пламен retardant, трајни и има силна conductivity4. На фотоелектрически префрлете се користи објектот за да блокирате или рефлектираат светлината зрак, а коло е поврзан со синхрони јамка за да се открие присуството на object5. На фотоелектрически префрлете ги претвора текст тековни во светлосен сигнал од предавателот и приемникот тогаш ќе го открие целта на објектот врз основа на интензитетот на примените светлина или присуство или отсуство на светлина.6. Фотоелектрически switch најчесто се користат во системи за безбедност, тоа често се користи во индустријата за да бројам колку пати робот рака moves Specification : Предмет Тип : Преку-Зрак Фотоелектрически Switch Model : E18-T3 P1 Brand : JYIOWorking Напон : 6-36 VDCLight Извор : Инфрацрвена светлина 660nm Output Форма : PNP нормално open Output Струја : 300m ADetection Опсег : 5m ±10%Потрошувачка на Струја : ≤20ma Response Време : 1ms Product Линија Должина : 1.2 meters Detection Објект : Нетранспарентно објект Φ10mm или more Working Температура : -25℃- +55℃за Заштита на Ниво : IP54 Hole Отворање на Големината : 18mm Shell Материјал : ABSDetection Површина(објектив) Материјал : PMMAPackage Листата : 5 Пар Преку-Зрак Фотоелектрически Прекинувач(емитува сензор + примање на сензорот).

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.