• Обновено
VavoPaw Аквариум Тест Ленти, Аквариум Вода Тест Ленти, 6 во 1 Риба Резервоарот Тест за Полнење за Тестирање Слатководни Saltwater Езерцето Нитрат Хлор Карбонат Тврдост(GH & KH)

VavoPaw Аквариум Тест Ленти, Аквариум Вода Тест Ленти, 6 во 1 Риба Резервоарот Тест за Полнење за Тестирање

Оценката:
DEN 191.76

Тековен
Во магацинот.

6-во-1 Професионални Тестирање за Полнење : Нашиот 6 во 1 риба резервоарот за тестирање ленти се изработени од не-крварење бои и висок квалитет на влакно хартија, која е многу брзо, за да добиете точни резултати.Можете да ја користите оваа вода тест ленти за следење на вашите квалитетот на водата од себе за Вкупно Alkalinity, Нитрат, Слободен Хлор, Вкупно Хлор, Цврстина и p H на време.Широко Апликации : Овие вода тест ленти се користат за риба резервоарот, базен, betta резервоарот, ракчиња резервоарот и други вода аквариум. 60-тите години Брза Реакција : Само натопи лента реакција област во решение, почекајте за 2 секунди и потоа отстранете ја.Препорачливо се одржи на лента хоризонтално за 60 секунди, потоа се споредуваат со боја шема и читање на резултатот во рок од 60 секунди.Функција : Нашиот 6 во 1 вода тест ленти се корисни за да се спречи невидливи вода проблеми кои може да бидат штетни за вашиот риба и да ви помогне да им даде на вашиот малку риби голема & чистење на просторот за живеење.Лесно да се Носат : 50 ленти по шише, тоа е engough да се тестираат и да се следат вашиот аквариум е квалитетот на водата, лесно да се носат и мерка насекаде.Водата е од суштинско значење за рибите да се преживее.Квалитетот на водата што директно влијае на растот и развојот на вашите риби, па дури и се заканува на нивните животи.Како риба чувар и заштитник, мора да сакате да го креирате гостопримливи вода услови за секој милениче риба да напредува.Овие Тест Ленти помогне да се процени дали некои квалитетот на водата индикатори се надвор адаптација и толеранција спектар на риба.Чувајте ги вашите риби во удобно аквариум средина и чувајте ги живеат слободно. 1. Научно истражување покажува дека тоа е разумно и за тестирање на квалитетот на водата најмалку 2-4 пати неделно, и тоа се препорачува да го синхронизирате квалитетот на водата за тестирање за секоја нова вода. 2. Тоа е подобро да се контролира бојата споредба време во рок од 60 секунди.Премногу долго или кратко време ќе влијае на точноста на вредноста читање. 3. НЕ допирајте ја реакција областа на Тест Ленти, кога ја презема надвор, така што нема да contaminate тоа и да влијае на резултатите од тестот. 4. По fetching од потребните количини на Тест Ленти, ве молиме веднаш печат и да ги чува останатите оние некаде далеку од светлината за да се избегне од нив оди лошо. 5. Ве молиме имајте на течни примерок безбоен или светло обоени колку што е можно.За течни со премногу длабоко, боја, ве молиме дехидрација преку активиран јаглерод за адсорпција пред откривање.И за матна течност, препорачливо е да се залагаме за некое време, а потоа се извлече јасност дел за тестирање по врнежи.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.